Poczta Polska: Przekaz pocztowy przez internet i z opcją śledzenia

30-01-2012, 14:52

Przekaz pocztowy Poczty Polskiej można już nadać bez wychodzenia z domu. Firma wprowadziła opcję nadania przekazu przez internet. Dzięki możliwości śledzenia na stronie internetowej PP można w każdym momencie sprawdzić stan realizacji usługi.

Przekaz pocztowy można nadać, wchodząc na stronę www.poczta-polska.pl i klikając w baner "Ekspres Pieniężny". Następnie trzeba wybrać opcję: przekaz pocztowy. System podpowiada nazwy ulic, miejscowości oraz kod pocztowy.

Realizacja przekazu pocztowego rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na podane konto Poczty Polskiej. Czas realizacji usługi to 3-4 dni robocze od otrzymania pieniędzy przez Pocztę. Koszt to 5,20 zł +1 % od kwoty przekazu.

Czytaj: Poczta Polska: nowa Przesyłka Biznesowa dla e-handlu

Oprócz standardowego dostarczenia przekazu na adres domowy, przekaz pocztowy można też nadać na "poste restante" (na adres wybranej placówki pocztowej) lub do skrytki pocztowej. Można również skorzystać z usługi komplementarnej, czyli z potwierdzenia odbioru. Podobnie jak w tradycyjnym przekazie pocztowym nadawanym w okienku, w przekazie pocztowym elektronicznym można dołączyć korespondencję do 160 znaków.

Inne opcje

Dla firm - masowych nadawców - Poczta Polska przygotowała kompleksową obsługę obrotu przekazowego. Firma, która jest zainteresowana nadawaniem przekazów pocztowych za pośrednictwem strony www.poczta-polska.pl, może rejestrować przekazy samodzielnie w serwisie lub wczytywać pliki z danymi. Nadawanie przekazów jest możliwe zarówno po podpisaniu umowy z Pocztą Polską, jak i bez umowy - po poprawnym zalogowaniu się w serwisie.

Inną (oprócz przekazu pocztowego) opcją umożliwiającą przesyłanie pieniędzy poprzez stronę internetową Poczty Polskiej zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm jest Ekspres Pieniężny. W tym przypadku klienci mogą sami wybrać, jak szybko pieniądze dotrą do odbiorcy.

Czytaj: System śledzenia paczek w Poczcie Polskiej za 16,7 mln zł


Źródło: Poczta Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031