Poczta Polska: E-PRZESYŁKA dla e-handlowców

29-01-2010, 14:58

Poczta Polska chce wprowadzić E-PRZESYŁKĘ, czyli tańszą przesyłkę dla e-handlowców, która będzie dostarczana tylko do wybranego urzędu pocztowego. O jej nadejściu klienci dowiedzą się SMS-em albo e-mailem, a odbiór będzie możliwy w jednej z prawie tysiąca placówek pocztowych.

Do tej pory nasz narodowy operator pocztowy testował nowa usługę na grupie wybranych nadawców. Od stycznia 2010 roku jest ona dostępna dla wszystkich.

Usługa E-PRZESYŁKA polega na przyjęciu, przemieszczeniu oraz doręczeniu przesyłki rejestrowanej tylko poprzez jej wydanie w wyznaczonej placówce pocztowej wskazanej przez nadawcę. Wydanie paczki nastąpi po wcześniejszym powiadomieniu adresata o możliwości i miejscu jej odbioru pocztą elektroniczną albo przez SMS.

>>> Czytaj: KE zgadza się na pomoc Poczcie Polskiej

W ramach usługi mogą być nadawane następujące rodzaje przesyłek: "przesyłka standard" oraz "przesyłka pobranie". E-PRZESYŁKA ma docierać na miejsce w terminie deklarowanym D+3, czyli 3 dni robocze od dnia nadania.

Cennik usługi E-PRZESYŁKA
fot. Poczta Polska - Cennik usługi E-PRZESYŁKA

Maksymalna deklarowana wartość przesyłki oraz maksymalna wysokość kwoty pobrania wynosi 20 000 zł. Minimalne wymiary E-PRZESYŁKI wynoszą 150x250 mm, natomiast maksymalne 600x500x300 mm. Cennik jest widoczny w tabelce obok.

Za dodatkową opłatą Poczta Polska oferuje nadawcy E-PRZESYŁKI możliwość skorzystania m.in. z następujących świadczeń:

  • traktowanie przesyłki jako przesyłki z zadeklarowaną wartością,
  • potwierdzenie wydania bądź zwrotu przesyłki SMS-em lub pocztą elektroniczną, 
  • sprawdzenie zawartości przesyłki przez odbiorcę wraz z uzyskaniem dowodu tego sprawdzenia (usługa realizowana wyłącznie dla przesyłki pobranie).

- E-PRZESYŁKA daje klientowi wiele możliwości wyboru i jest atrakcyjna cenowo. Na przykład E-PRZESYŁKĘ standard ważącą do 1kg będzie można wysłać już za 7 zł, natomiast E-PRZESYŁKĘ pobranie ważącą do 1kg już za 10 zł – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A. - Dzięki niższym kosztom mogliśmy zaoferować klientom niższą cenę. Usługa jest już po etapie pilotażu. Teraz zabiegamy o to, by sklepy internetowe wpisały E- PRZESYŁKĘ na listę możliwych sposobów dostawy – dodaje.

Obecnie firma świadczy nową usługę już w 990 placówkach pocztowych. W lutym usługa E-PRZESYŁKA ma być dostępna w kolejnych 150. Lista placówek oraz szczegółowe informacje dotyczące E-PRZESYŁKI znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej.

>>> Czytaj: Poczta Polska: Biuro Obsługi Klienta na Blipie


Źródło: Poczta Polska
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930