Plus rozszerzył zakres testów Wi-Fi Calling

25-11-2015, 17:15

Plus rozszerza zakres testów usługi Wi-Fi Calling o nową aplikację oraz testuje Wi-Fi Calling natywne.

Natywne Wi-Fi Calling jest rozwiązaniem, które nie wymaga instalowania aplikacji, ale konieczne jest specjalne oprogramowanie telefonu. Na polskim rynku pierwsze telefony z zainstalowaną obsługą Wi-Fi Calling pojawią się dopiero w przyszłym roku, dlatego już teraz Plus udostępnia klientom aplikację, która integruje się z podstawowymi funkcjami telefonu, zastępując natywne VoWi-Fi na większości dostępnych urządzeń.

Natywne rozwiązanie Wi-Fi Calling zostało opracowane i wdrożone we współpracy z firmą Ericsson, która dostarczyła system IMS będący bazą dla świadczenia usług VoWiFi oraz VoLTE, oraz z producentem oprogramowania i sprzętu mobilnego Samsung Electronics, na którego sprzęcie testowano funkcje Wi-Fi Calling w wersji natywnej na smartfony.

W ramach trwających testów korzystanie z usługi Wi-Fi Calling w Plusie jest bezpłatne. Połączenia odbywają się z wykorzystaniem własnego numeru telefonu w Plusie, a prowadzenie oraz odbieranie rozmów jest za darmo. Testerzy mogą wykonywać rozmowy zarówno krajowe, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, w tym z i do Polski.


Następny artykuł » zamknij

5 zalet bankowości mobilnej

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wi-fi callingtag Wi-Fitag Plus
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy