Pliki użytkowników MegaUpload mogą zostać skasowane

30-01-2012, 10:28

Jeszcze w tym tygodniu może się rozpocząć proces kasowania plików należących do użytkowników MegaUpload - poinformował serwis NPR. Wiele osób przechowywało tam materiały związane ze swoją pracą.

Prokuratorzy federalni zablokowali dostęp do serwisu MegaUpload już kilkanaście dni temu, zarzucając autorom witryny spowodowanie strat sięgających miliarda dolarów. Spośród 50 milionów internautów odwiedzających stronę wielu wykorzystywało ją jednak do celów zgodnych z prawem.

Czytaj także: Stratfor przywraca stronę po atakach

Po tym jak FBI niespodziewanie odcięło dostęp do strony, użytkownicy zwyczajnie stracili dostęp do swoich plików. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, wielu z nich planuje pozwać amerykańskie władze. Ogromne straty spowodowane nagłym zamknięciem MegaUpload są czymś zupełnie odwrotnym do zamierzeń policji - czytamy w skardze użytkowników MegaUpload.

Warto zauważyć, że MegaUpload wykorzystywało zewnętrzne firmy do przechowywania informacji. W związku z tym, że rząd zamroził jednak pieniądze właścicieli usługi, Carpathia Hosting oraz Cogent Communications Group mogą rozpocząć usuwanie plików już w najbliższy czwartek.

FBI skopiowało co prawda część danych, jednak bezpieczeństwo reszty plików stoi na razie pod dużym znakiem zapytania. Jak zauważa NPR, pliki składowane na serwerach mogłyby zostać wykorzystane również do obrony podczas procesu twórców MegaUpload. Warto przypomnieć, że policja zabezpieczyła również ich majątek, w skład którego wchodziło m.in. 10 mercedesów i kolekcja 65 telewizorów o przekątnej 108 cali.

Czytaj także: Wyciekły dane o ponad 240 urzędnikach NATO


Źródło: NPR, AP
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy