Płatności globalne proste jak lokalne

24-07-2018, 19:35

Powstający globalny standard infrastruktury płatności zapewni sklepom online szerszy dostęp do lokalnych metod płatności na całym świecie. Zyskają na tym między innymi polscy sprzedawcy, którzy będą mogli skuteczniej dotrzeć do zagranicznych klientów.

Zespoły PayU i ZOOZ skupią się na stworzeniu nowego globalnego standardu infrastruktury płatności. W ramach tej wizji zbudują kompleksową, modułową i bardzo elastyczną platformę – system operacyjny płatności (Payment OS), która będzie wspierać zarówno zmieniające się potrzeby handlowców, jak i szersze potrzeby branży płatniczej. Platforma zostanie wyposażona w system zarządzania nadużyciami i raportowanie w czasie rzeczywistym, stworzone, aby wspomagać globalny rozwój handlowców.

Transakcja jest rezultatem współpracy, która po raz pierwszy dała międzynarodowym handlowcom korzystającym z systemu PayU dostęp do 2,3 miliarda nowych klientów na szybko rozwijających się rynkach. Platforma PayU Hub, która to umożliwia, została zaprojektowana przez ZOOZ  i wykorzystuje infrastrukturę płatności PayU, aby otworzyć dostęp do nowych rynków dla handlowców o globalnych aspiracjach, ustanawiając w ten sposób unikalny standard dla płatności transgranicznych.

Cena przejęcia ZOOZ nie została ujawniona. Współzałożyciele izraelskiej firmy - Prezes, Oren Levy oraz Dyrektor ds. Technologii, Ronen Morecki, wejdą w skład globalnego zespołu zarządzającego PayU, koncentrując się na rozwoju technologii i biznesu. 70-osobowy zespół inżynierów IT i ekspertów rynku płatności stanie się częścią większej ekipy poszerzając w ten sposób potencjał firmy.

Źródło: PayU


Następny artykuł » zamknij

Kto wie czym jest geofencing?

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930