Płatności BLIKIEM w biletomatach

22-09-2015, 18:17

Polski Standard Płatności wraz z firmą Mera Systemy rozpoczyna proces wdrażania BLIKA w biletomatach w największych polskich miastach. Prezentacja tego rozwiązania nastąpi podczas 
11. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO, odbywających się od 22 do 25 września w Gdańsku.

Mera Systemy to producent i projektant automatycznych systemów poboru opłat za usługi i produkty. Firma posiada duże doświadczenie w zakresie budowy urządzeń przeznaczonych do użytku w transporcie publicznym, takich jak automaty biletowe gotówkowe i bezgotówkowe, które mogą być instalowane zarówno stacjonarnie jak 
i w pojazdach. Tym samym Mera Systemy staje się pierwszym partnerem Polskiego Standardu Płatności w oferowaniu zupełnie nowej funkcjonalności BLIKA. Rozwiązanie to może wprowadzić dowolny agent rozliczeniowy - uczestnik PSP wybrany przez operatora - akceptanta. 

- Ten projekt potwierdza, że obok bezpieczeństwa, to właśnie powszechność i wygoda są najważniejsze w codziennym korzystaniu z BLIKA. Współpraca z firmą Mera Systemy zwiększa możliwości praktyczne BLIKA i pozwala jego użytkownikom poznać zupełnie nową funkcjonalność. Proste, szybkie i bezpieczne korzystanie z BLIKA to sprawne rozliczanie płatności za bilety komunikacji miejskiej - mówi Dariusz Mazurkiewicz, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności.

- Wdrożenie BLIKA na naszych biletomatach pozwoli pasażerom komunikacji miejskiej na dokonywanie zakupów biletów za pomocą nowego innowacyjnego kanału płatności. Dotychczas mogli to robić za pomocą monet, banknotów lub kart płatniczych. Teraz, podczas jazdy komunikacją miejską już nawet nie będą musieli mieć portfela przy sobie - mówi Grzegorz Lange, Prezes Mera Systemy.

BLIK, który ma już ponad 1 mln użytkowników, mogących korzystać z systemu to nie tylko wygodny sposób na kupowanie w sieci. Telefonem zapłacimy także w ponad 123 tysiącach terminali płatniczych w całym kraju, w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych oraz na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard. BLIKIEM wypłacimy również gotówkę z większości (12,5 tysiąca) bankomatów w Polsce bez użycia karty płatniczej. Co ważne, taka transakcja nie trwa dłużej niż ta autoryzowana kodem PIN.

Aby skorzystać z systemu stworzonego przez Polski Standard Płatności, wystarczy zainstalować na swoim telefonie aplikację mobilną banku - uczestnika systemu i aktywować w niej BLIKA. Wśród banków umożliwiających tego typu płatności znajdują się: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank (również Orange Finanse), PKO Bank Polski oraz Inteligo.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.