Płatność kartą w Biedronce - ruszyły testy, instalacja terminali

12-06-2014, 11:00

Płatności kartą w popularnych sklepach Biedronka naprawdę ruszają. Firma ogłosiła, że wczoraj rozpoczęła testy oraz instalację terminali płatniczych w swoich sklepach.

Biedronka i karty płatnicze - ten temat wzbudza dość dużo emocji. Niejedna osoba znalazła się w kłopotliwej sytuacji, gdy dowiedziała się przy kasie o braku możliwości płacenia kartą. Sama Biedronka opierała się przed kartami długo, aby nie doprowadzić do zbyt dużego wzrostu cen produktów. W pewnym momencie firma wprowadziła płatności mobilne i uważano, że jest to próba zrobienia konkurencji operatorom kart.

Biedronka instaluje terminale, robi testy

Niedawno pojawiły się informacje o tym, że Biedronka jednak wprowadzi płatności kartą. Wczoraj oficjalnie to potwierdziła, ogłaszając rozpoczęcie testów płatności kartami.

Biedronka przeprowadziła już etap prób wewnętrznych, a teraz udostępni możliwość płacenia kartą w sklepach w Warszawie, przy ul. Związku Walki Młodych, ul. Bokserskiej i ul. J. Elsnera.

zdjęcie
fot. Artur Andrzej (public domain)

Równolegle z testami rozpoczął się proces instalowania terminali płatniczych we wszystkich placówkach sieci. Informacje o postępie instalacji mają być sukcesywnie podawane w najbliższych tygodniach.

Pekao S.A. będzie odpowiadał za obsługę płatności za pomocą kart w Biedronce. Po zakończeniu testów i wdrożeniu systemu klienci będą mogli dokonywać płatności kartami VISA lub MasterCard.

Sonda
Przyda Ci się możliwość płacenia kartą w Biedronce?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Poziom opłat już do przyjęcia

Przedstawiciele Biedronki ciągle podkreślają, że ta sieć sklepów uzależniała wprowadzenie płatności kartami od obniżenia opłat transakcyjnych do takiego poziomu, który nie powodowałby zbyt dużych obciążeń dla jej klientów.

- Dotychczasowa wysokość tych opłat w Polsce była jedną z najwyższych w Europie. W związku ze zmianami, które zaszły na rynku w tym obszarze, Biedronka mogła przystąpić do prac mających na celu udostępnienie klientom płatności bezgotówkowych przy użyciu kart płatniczych - czytamy w komunikacje wydanym przez Jeronimo Martins Polska S.A.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy