Płatki jaglane a odchudzanie

04-06-2020, 10:11

Każdy z nas marzy o idealnie smukłej sylwetce. Jednak różnego rodzaju, szczególnie źle dobrane diety odchudzające i redukcyjne mogą okazać się nieskuteczne, a często nawet szkodliwe. Jak więc jeść zdrowo, a przy tym mieć smukłą i szczupłą sylwetkę? Czy dieta jaglana działa? Oraz czy płatki jaglane na odchudzanie to dobry pomysł? Przekonajcie się sami.

Każdy z nas marzy o idealnie smukłej sylwetce. Jednak różnego rodzaju, szczególnie źle dobrane diety odchudzające i redukcyjne mogą okazać się nieskuteczne, a często nawet szkodliwe. Jak więc jeść zdrowo, a przy tym mieć smukłą i szczupłą sylwetkę? Czy dieta jaglana działa? Oraz czy płatki jaglane na odchudzanie to dobry pomysł? Przekonajcie się sami. 

płatki jaglane

Płatki jaglane - właściwości zdrowotne 

Produkty zbożowe to produkty polecane przez dietetyków. Posiłki, które zostały przygotowane z produktów zbożowych to jedne z najbardziej wartościowych dań. Wśród produktów zbożowych prym wiodą płatki jaglane. Jest to produkt stosunkowo niedrogi. Płatki jaglane mają bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i organizm człowieka. Ich regularne spożywanie poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Płatki jaglane mogą także przyczyniać się do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi. Dodatkowo, ich zaletą jest brak zawartości glutenu, dlatego jest to produkt idealny dla osób chorych na celiaklię oraz dla tych, którzy z różnych powodów nie tolerują glutenu w posiłkach. 

Płatki jaglane na odchudzanie 

Płatki jaglane zawierają wiele witamin i składników mineralnych oraz białko. To produkt dostępny praktycznie w każdym sklepie, mają łagodny i neutralny smak, dlatego znajdują szereg zastosowań w kuchni. Warto więc zastanowić się nad włączeniem ich na stałe do swojego jadłospisu.  

Płatki jaglane to bogatym źródło węglowodanów złożonych, które są jednym z głównych źródeł energii dla organizmu. W swoim składzie zawierają także witaminy z grupy B, foliany oraz inne ważne składniki mineralne, jak miedź, fosfor, żelazo i magnez. Dzięki tak bogatemu składowi, płatki jaglane posiadają właściwości prozdrowotne, wynikające z działania dobroczynnych makro i mikro składników w nich zawartych.  

Płatki jaglane mają bardzo dobry wpływ na układ krążenia: wzmacniają ściany naczyń krwionośnych oraz obniżają ciśnienie krwi, dzięki obecności cynku i witamin z grupy B. Dzięki właściwościom alkalicznym, produkt ten pomaga także w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Spożywanie płatków jaglanych może także poprawiać funkcjonowanie układu nerwowego. Wysoka zawartość witaminy B w płatkach jaglanych, korzystnie wpływa na kondycję skóry, włosów i paznokci. Płatki jaglane, dzięki wysokiej zawartości żelaza, przyczyniają się także do tworzenia i prawidłowego funkcjonowania czerwonych krwinek, co zapobiegać może występowaniu niedokrwistości, związanej z zaburzeniami funkcji poznawczych, układu odpornościowego i układu pokarmowego.  

Płatki jaglane idealnie sprawdzają się jako produkt wspomagający odchudzanie. Zwiększają uczucie sytości, dzięki czemu nie mamy wciąż ochoty na coraz to nowe przekąski. Warto także wspomnieć o korzystnym wpływie płatków jaglanych na układ trawienny - ułatwiają one wypróżnianie i wspomagają trawienie, dzięki wysokiej zawartości błonnika pokarmowego.  

Znając mnóstwo właściwości prozdrowotnych płatków jaglanych, warto zdecydować się na zdrową i bogatą w składniki odżywcze dietę. Składniki, takie jak płatki jaglane czy mąka razowa z pewnością pomogą w walce o smukłą, szczupłą i zdrową sylwetkę.  
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag odchudzanietag dieta
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: