PKT celuje aplikacją w turystów

28-02-2012, 11:19

W trakcie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Polskę może odwiedzić nawet 1 mln kibiców i turystów - wynika z szacunków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Aby ułatwić im dostęp do najważniejszych informacji dotyczących lokalnej bazy noclegowej, punktów gastronomicznych czy dodatkowych atrakcji, spółka pkt.pl przygotowała aplikację mobilną Welcome2Poland.

Internet i natychmiastowy dostęp do danych odgrywa coraz większą rolę w komunikacji firm z branży turystycznej z klientami. Z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie pkt.pl wynika, że ponad 80 proc. osób zainteresowanych krajowymi i zagranicznymi wyjazdami poszukuje informacji w sieci. Największą popularnością (blisko 64 proc.) cieszą się zapytania dotyczące bazy noclegowej oraz kategorii rozrywka i kultura (przeszło 40 proc.).

Welcome2Poland umożliwia wyszukiwanie wszelkich informacji przydatnych turystom, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oprogramowanie zostało przygotowane w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, hiszpańskiej i rosyjskiej. Aplikacja zapewnia dostęp do bogatej bazy danych ponad 220 tys. POI (point of interest), umożliwiając w łatwy sposób odnalezienie oraz nawiązanie kontaktu m.in. z hotelami, placówkami gastronomicznymi, klubami oraz innymi punktami usługowymi.

Aplikacja Welcome2Poland
fot. pkt - Aplikacja Welcome2Poland
Użytkownicy mogą skorzystać z takich danych, jak adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie. Ponadto aplikacja zawiera opisy ponad 600 atrakcji turystycznych, a także informacje ułatwiające przemieszczanie się po mieście, takie jak: lista korporacji taksówkarskich z cenami, popularne trasy spacerowe czy dostęp do map zintegrowanych z systemem GPS.

Czytaj też: Rusza telefon bezpieczeństwa dla turystów

Z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Polskę aplikacja została dodatkowo wyposażona w specjalną listę TOP 10 rzeczy, które warto w naszym kraju kupić, spróbować, zobaczyć oraz zrobić. Ma to być szczególnie istotne w obliczu rosnącego ruchu przyjazdowego.

Aby ułatwić użytkownikom dostęp do wszystkich informacji oferowanych przez Welcome2Poland, aplikacja została podzielona na cztery główne zakładki - Lista potrzeb, takich jak: chcę jeść i pić, potrzebuję transportu, szukam noclegu, szukam rozrywki, na zakupy, najbliższe bankomaty czy nagłe przypadki, Katalog, Mapa oraz Zainspiruj mnie. Co ważne, aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z baz danych bez względu na miejsce, w którym się znajdą oraz bez narażania się na ewentualne koszty związane z transferem danych w roamingu.

Obecnie aplikacja zawiera informacje dotyczące największych polskich miast, m.in. gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku: Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Trójmiasta. Baza będzie jednak systematycznie rozwijana i uzupełniana o kolejne lokalizacje.

Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów pracujących na systemach operacyjnych iOS oraz Android. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać ze sklepów App Store lub Android Market.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy