PIT 2011: program e-pity do rozliczania PIT-ów uaktualniony

15-01-2012, 18:25

Jest już dostępna nowa wersja programu e-pity do rozliczania podatku dochodowego PIT za 2011 r. Aplikacja umożliwia wypełnienie wszystkich najpopularniejszych PIT-ów, w tym PIT-37, przez osoby fizyczne lub prowadzące działalność gospodarczą oraz ich bezpieczne przesłanie do systemu e-deklaracje.gov.pl lub wydruk.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według producenta programu na wypełnienie deklaracji PIT-37 w programie e-pity ma wystarczyć 5 minut. Aby jeszcze bardziej uprościć rozliczenie podatku dochodowego, firma e-file przygotowała praktyczną listę kontrolną PIT „Checklista”, zbierającą wszystkie dokumenty i informacje, które mogą okazać się niezbędne w rozliczeniu z fiskusem. Aplikacja e-pity jest darmowa pod warunkiem przekazania 1% podatku dowolnej organizacji pożytku publicznego. Program nie ogranicza wyboru OPP.

Zaletą programu może być wbudowana aktualna baza urzędów skarbowych, gmin i powiatów. Gotowy formularz PIT można przesłać drogą elektroniczną do systemu e-Deklaracje.gov.pl lub wydrukować i osobiście dostarczyć do urzędu skarbowego. Poza uaktualnieniem wzorów formularzy oraz rezygnacją z konieczności wpisywania NIP-u w przypadku osób fizycznych, w aktualnej wersji odświeżono interfejs, uproszczono nawigowanie i przesyłanie deklaracji drogą elektroniczną. PIT-y można wypełnić zarówno w kreatorze, jak i w postaci aktywnych deklaracji. W przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg program pilnuje limitów i sumuje kwoty.

Czytaj też: Został tydzień na wybór formy opodatkowania przychodów z najmu mieszkań

Aplikacja umożliwia rozliczenie następujących deklaracji podatkowych za rok 2011: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-4r, PIT-11, PIT-28, PIT-39, PIT-40, PIT/B, D, 2K, O, Z, ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, NIP-1 oraz ZAP-3 (dawniej NIP-3).

Informację o dochodach i kosztach (PIT-11) pracodawca może przesłać do pracownika e-mailem, a do urzędu skarbowego przez internet. Pracownik, który wczyta do programu tak przekazane dane i zaznaczy ulgi, z których korzysta, ma w praktyce gotowy PIT-37.

Osoby, które wypełniały deklarację w programie e-pity w poprzednich latach, nie muszą ponownie wprowadzać swoich danych. Dane podatnika i wypełnione deklaracje pozostają wyłącznie na jego komputerze. Program po jednorazowym wprowadzeniu kopiuje je do wszystkich składanych załączników i automatycznie wylicza kwoty. Wypełnianie deklaracji można w każdej chwili przerwać, by w dowolnym czasie do niego wrócić.

- W trakcie prac nad nową wersją programu uwzględniliśmy ponad dwieście sugestii przesłanych przez użytkowników. Wierzymy, że dzięki nim praca z programem będzie jeszcze przyjemniejsza - mówi Adam Mielcarski, Prezes Zarządu firmy e-file sp. z o.o., producenta aplikacji.

Firma e-file niebawem ma udostępnić wersję programu dla systemów MAC OS, Linux oraz na tablety i smartfony.

Listę kontrolną PIT można pobrać poda adresem: www.e-pity.pl/checklista-pitSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.