Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

15-01-2012, 18:20

Dzień Babci i Dzień Dziadka już za kilka dni - 21 i 22 stycznia. Skąpiec.pl stworzył listę prezentów, które mogą przypaść do gustu babciom oraz dziadkom. Znalazły się na niej zarówno produkty z szerokiej oferty sklepów internetowych, jak i pomysły na własnoręcznie wykonane upominki.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dzisiejsi dziadkowie to ludzie światowi i nowocześni. Nie boją się oddawać swoim pasjom, chętnie korzystają z nowych technologii, a także zwiedzają Polskę i świat. Z tych względów Skąpiec.pl postanowił zaktualizować listę prezentów na Dzień Dziadka i Babci. W odstawkę odchodzą druty i włóczka, kapcie czy ciepłe koce, a nadchodzą telefony komórkowe dla seniorów, kije do nordic walkingu czy urządzenia do masażu.

Prezentem, z którego mogą ucieszyć się dziadkowie, jest również ramka cyfrowa, zwłaszcza jeśli dostaną ją razem z pakietem zdjęć w formacie JPG. Sprawdzą się również poręczne czytniki e-booków, odtwarzacze MP3 i MP4 oraz aparaty fotograficzne, które można zabrać ze sobą w każdą podróż. Oryginalnym, choć niematerialnym prezentem może być natomiast zaproponowanie babci czy dziadkowi pomocy przy nauce obsługi komputera lub wyszukiwania informacji i robienia zakupów w internecie. Seniorzy z pewności docenią zarówno możliwość zdobycia nowych umiejętności, jak i czas spędzony z wnukiem czy wnuczką.

Czytaj też: Smartfony i uniwersalne piloty dla seniorów i niepełnosprawnych

W ofertach sklepów internetowych nie brakuje oryginalnych prezentów dla seniorów, jednak bez problemu znaleźć w nich można także propozycje dla tradycjonalistów. Wśród nich prym wiodą oczywiście filmy, książki i płyty z muzyką. W tym roku, zamiast obdarowywać dziadków dziełami klasyków, filmami ze złotych czasów Hollywood czy składankami największych przebojów lat 50. i 60. XX wieku, warto zaryzykować i wybrać coś z nowszych pozycji wydawniczych. W końcu kto powiedział, że babci nie spodobają się utwory z płyty „21” Adele lub nie przeczyta ona z chęcią rozmowy Marii Czubaszek z Arturem Andrusem pt. „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” czy autobiografii Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”? Dziadkowi może natomiast przypaść do gustu nowa powieść Umberto Eco „Cmentarz w Pradze” albo film „Incepcja”.

Wysłana pocztą kartka okolicznościowa z życzeniami, tabliczka czekolady z napisem „Kocham Babcię i Dziadka” lub termofor w kształcie serca z pewnością ucieszą dziadków równie mocno, jak droższe upominki. Dzieci mogą natomiast własnoręcznie wykonać laurki lub drobne prezenty, np. korale dla babci lub portret dziadka. Wystarczy zaopatrzyć je w modelinę, kolorowy papier czy farbki i pozwolić puścić wodzę fantazji. W sklepach internetowych nie brakuje produktów dla małych i większych artystów, a dziadków z pewnością wzruszy prezent samodzielnie wykonany przez wnuka.

Prezenty to rzecz ważna w takich dniach, jak święto babci i dziadka, jednak najważniejsza jest pamięć i dobre słowo.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Xsolla


fot. Geralt


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.