Piracki film w serwisie YouTube

Sławomir Wilk 19-04-2011, 16:02

Branża filmowa przyzwyczaiła nas do tego, że nie przebiera w środkach, jeśli chodzi o walkę z tzw. piractwem internetowym. Na celowniku wytwórni filmowych jest długa lista podejrzanych, w tym sieć torrent, serwisy hostujące pliki, liberalne prawo oraz zwykli internauci. Sieć jest wciąż skanowana w poszukiwaniu nielegalnych materiałów, na co wydawane są grube miliony dolarów.

Z serwisów hostującym usuwane są nawet zwiastuny z polskimi napisami, o czym pisałem rok temu w tekście Wytwórnie filmowe usuwają polskie wersje zwiastunów z serwisu YouTube. Ale najciemniej jest pod latarnią. Dwa lata temu ktoś wrzucił do serwisu YouTube film „Robin Hood - faceci w rajtuzach” w wersji z polskim lektorem. Z powodu ograniczeń serwisu film został pocięty na dziesięciominutowe części, co zupełnie nie przeszkadza w oglądaniu całości. Co kilka miesięcy wyszukuję ten film i sprawdzam, czy wciąż jest dostępny. Na początku myślałem, że zostanie szybko usunięty, nie ma bowiem możliwości, by tak charakterystyczny film z tak dużą oglądalnością został niezauważony. Minęły jednak dwa lata i film wciąż jest tam, gdzie był, a do dziś obejrzało go prawie 200 tysięcy osób.

Jeżeli ktoś nie wierzy, zapraszam pod ten link. A oto jak to wygląda:

„Robin Hood - faceci w rajtuzach” w serwisie YouTube

 

„Robin Hood - faceci w rajtuzach” w serwisie YouTube

Za filmem „Robin Hood” stoi 20th Century Fox, ta sama firma, która niedawno otwarcie atakowała serwis The Pirate Bay za linkowanie do plików torrent. Jeśli 20th Century Fox usuwa z serwisu YouTube zwiastuny swoich aktualnych filmów, które stanowią darmową reklamę, i jednocześnie nie usuwa filmów pełnometrażowych, które są ewidentnym piractwem, to jak określić antypirackie zabiegi tej firmy? Chyba tylko jako działania całkowicie pozbawione logiki.

Sławomir Wilk


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930