Pióro prezydenta Kaczyńskiego trafiło do Palikota

03-11-2009, 05:05

Aukcja pióra, które odmówiło podpisania Traktatu Lizbońskiego zakończyła się w poniedziałek, 2 listopada br. Nabywcą okazał się... Janusz Palikot.

Cena, jaką Janusz Palikot - kryjąc się pod nickiem biuropalikot - wylicytował za pióro to 18100 zł. Pieniądze ze sprzedaży pióra trafią na konto Fundacji TVN "Nie jesteś sam".

Przypomnijmy, że pióro, którym prezydent Lech Kaczyński miał podpisać akt ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego w ostatniej chwili przestało pisać i prezydent musiał złożyć podpis długopisem.

>> Licytacja pióra, które nie podpisało Traktatu Lizbońskiego

Do pióra dołączony jest list Sekretarza Stanu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pawła Wypycha potwierdzający autentyczność przedmiotu. Pióro marki Stipula zostało wyprodukowane we Włoszech. Janusz Palikot stwierdził po wygranej aukcji, że wygrane przez niego pióro "to symbol nieudolności Prezydenta. Będzie świetnym eksponatem do muzeum IV RP w mieszkaniu Ziobry!".

Palikot zamierza kupić od Zbigniewa Ziobry mieszkanie, które ten prawdopodobnie będzie musiał sprzedać, by wykupić w mediach powierzchnię reklamową na ogłoszenia z przeprosinami doktora Mirosława G., co nakazał mu niedawno sąd.


Źródło: Allegro, tvn
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag piórotag Lech Kaczyńskitag Janusz Palikottag aukcje
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy