Piłka do nogi – jak duży ma wpływ na trening?

18-03-2019, 12:32

Football wywodzi się od bardzo starych, średniowiecznych gier, polegających na kopaniu piłki wykonanej ze świńskiego pęcherza. Obraz ten brzmi dość groteskowo i mało elegancko, lecz to właśnie tego typu wynalazki zapoczątkowały technologię, przy pomocy której powstała taka piłka nożna Nike, jaką znamy dziś.

Bez cienia wątpliwości, ewolucja ta była dość długa i przewrotna, lecz w rezultacie każdy współczesny piłkarz może cieszyć się sprzętem, który jest specjalnie zaprojektowany z myślą piłce nożnej Nike. Prawdopodobnie największy przełom został dokonany w momencie odkrycia sprężystych materiałów, takich jak kauczuk, dzięki którym piłki zaczęły się odbijać. Właściwości te były wykorzystywane już przez starożytne plemiona Ameryki, które wynalazły gry podobne do baseballa czy piłki koszykowej. Europejczycy zaobserwowali rozwiązania tubylców, skutecznie przenosząc je z sobą do swoich ojczyzn, dając początek nowym dyscyplinom sportowym.

 

Skąd wzięła się charakterystyczna konstrukcja piłki do nogi? 

Jeśli ktoś interesuje się sportem choćby w minimalnym stopniu, to powinien bez najmniejszego problemu odróżnić piłkę nożną Nike od piłki przeznaczonej do jakiejkolwiek innej dyscypliny. W ich przypadku wszystko, każdy najdrobniejszy detal jest bardzo charakterystyczny i łatwo rozpoznawalny. Ten ikoniczny kształt jest czymś więcej, niż ogólnie przyjętą, artystyczną wizją jakiegoś nieznanego projektanta sprzed dziesiątek lat. Te piłki noże Nike, które spełniają światowe standardy i dopuszczone są do użycia na turniejach, posiadają dokładnie wymierzone proporcje oraz wielowarstwowe wnętrze. Właściwości te wynikają z trudnych warunków, które piłka taka musi znosić na boisku. Wilgoć, błoto, nieustanne uderzenia – sprzęt o niższej jakości z pewnością szybko uległby uszkodzeniu po zaledwie kilkunastu minutach gry na profesjonalnym poziomie. Nie bez przyczyny działy techniczne są wyposażone w liczne piłki zamienne.

 

Czy droga piłka do footballu to odczuwalna różnica? 

Każdy gracz footballu, nawet amator, bez wątpienia miał już w swoim życiu okazję kopać w niejedną piłkę i na własnej skórze przekonać się, jak duży wpływ na mecz ma dobra piłka nożna Nike. Nie jest to wyłącznie kwestia poziomu powietrza, ale także szczelności i sprężystości, które sprawiają, że piłka nożna Nike umożliwia komfortową grę, zachowując idealny balans pomiędzy giętkością a twardością swojej powierzchni. Inwestując w sprzęt z górnej półki, gwarantujemy sobie lepsze doświadczenia podczas meczu, a także zmniejszone ryzyko nadwyrężeń.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Executiumfot. Altumcodefot. Cottonbro


RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: