Pierwszy zbudowany Apple I znów w sprzedaży. Za ile można go kupić?

24-06-2013, 22:56

Wymagany będzie bardzo gruby portfel...

Ile można zapłacić za komputer? Większość użytkowników ma na ten temat podobną opinię. Ile jednak kosztuje sprzęt wyposażony jedynie w 8 kilobajtów pamięci? 

500 000 dolarów za Apple I

Sonda
Zachowujesz komputery albo telefony, których już nie używasz?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Cena wywoławcza pierwszego stworzonego komputera Apple I nie mogła być niska. Łącznie wyprodukowano ich 200 sztuk, a do dziś przetrwało tylko 30 takich maszyn. Aukcję rozpoczęto od 300 tysięcy dolarów - a więc około 450 razy więcej, niż faktyczny koszt zakupu maszyny, gdy wchodziła na rynek (666,66 dolara).

Jak łatwo się domyślić, egzemplarz kolekcjonerski jest w świetnym stanie, a do tego wciąż działa bez zarzutów. Pomimo to ilość dostępnego oprogramowania nawet w czasach Steve'a Jobsa nie była zbyt duża, a to dopiero Apple II przyniosło koncernowi z Cupertino realny sukces.

Obecnie wyceny przed startem aukcji sięgają już 500 tysięcy dolarów - to sporo jak na sprzęt, który będzie można jedynie odstawić do przeszklonej szafki. Zamiast jednak narzekać na wysokie ceny, może lepiej już teraz kupić nowego MacBooka i schować go na kilkadziesiąt lat do skrytki?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zakupytag wideotag MacBooktag aukcjetag aukcjatag Apple IItag Apple Itag Apple
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy