Pierwsze w historii nominacje do MTV Online Music Awards

06-04-2011, 09:45

MTV chce po raz kolejny odmienić świat muzyki i nominuje wykonawców do nowej nagrody.

Już w ubiegłym roku informowaliśmy, że MTV coraz intensywniej szuka pieniędzy w sieci. Nowa impreza jest tylko jednym z przejawów takiej sytuacji. 

>>Czytaj także: Twitter ma tylko 21 milionów aktywnych użytkowników

Sonda
Oglądasz MTV?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

MTV ma nadzieję, że Online Music Awards będą w stanie wpłynąć pozytywnie na rozwój muzyki w sieci, podobnie jak na popularyzację teledysków - rozdanie statuetek MTV Video Music Awards w 1984 roku. Wydaje się jednak, że tym razem zadanie jest znacznie ułatwione, gdyż cyfrowa muzyka przedziera się do użytkowników coraz większą ilością kanałów.

Wśród nominowanych można znaleźć między innymi takie sławy, jak Lady Gaga, Kanye West, The Flaming Lips, Nicki Minaj czy Radiohead. Poza nimi nie mogło zabraknąć miejsca również dla artystów udostępniających swoje prace wyłącznie w sieci.

Statuetki będą rozdawane między innymi w kategoriach Najbardziej Innowacyjny Artysta czy Najczęściej Śledzony Artysta na Twitterze.

Rozdanie nagród MTV Online Music Awards odbędzie się 28 kwietnia, a zwycięzców wybierze nie kto inny, tylko sami internauci za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

>>Czytaj także: Nieznany zespół ma ogromne straty przez piractwo


Źródło: Wired
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy