Pieceable pozwala testować aplikacje dla iPhone'a w przeglądarce

13-04-2011, 16:03

Możliwość testowania aplikacji z poziomu przeglądarki internetowej z pewnością pozytywnie wpłynie na ich sprzedaż.

Smartfony stają się coraz popularniejsze, a nawet drobne błędy w oprogramowaniu są w stanie wyprowadzić z równowagi wielu użytkowników.

>>Czytaj także: Bliźniacy nie dostaną więcej od Facebooka

Sonda
Pieceable pozytywnie wpłynie na sprzedaż mobilnych aplikacji?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Testowanie aplikacji mobilnych nigdy nie było zbyt wygodne. Wgrywanie nowych narzędzi na telefonie zwykle zajmuje trochę czasu, a do tego ich usuwanie jest bardziej skomplikowane niż w przypadku zwykłych desktopów.

Problem ten może już niedługo odejść w zapomnienie dzięki udostępnionej ostatnio usłudze Pieceable, która pozwala na testowanie aplikacji bezpośrednio w oknie przeglądarki. Mobilne aplikacje można też osadzać na stronach, a kilka przykładów działających narzędzi można znaleźć na stronie projektu.

Jak w rozmowie z serwisem TechCrunch mówi twórca usługi, Fred Potter: Dosłownie jedna linia kodu wystarczy, by umożliwić korzystanie z aplikacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Od strony użytkownika do imitowania działania aplikacji wykorzystywana jest znana wtyczka Flash, natomiast deweloper nie musi w żaden sposób modyfikować swojego narzędzia, by współpracowało z Pieceable.

Usługa skierowana jest przede wszystkim do wydawców mobilnych aplikacji, którzy w ten sposób mogą łatwo zaprezentować potencjalnym klientom możliwości swoich narzędzi.

>>Czytaj także: Kindle z reklamami o 25 dolarów tańsze


Źródło: TechCrunch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy