Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Personalizacja telefonu - na co warto zwrócić uwagę?

28-03-2021, 22:50

Współcześnie telefon jest de facto przedłużeniem naszej ręki. Bardzo mało osób nie ma z zwyczaju nosić smartfona zawsze ze sobą czy nie korzystać z niego przez dłuższy czas. Ponieważ używamy ich tak często, zrozumiałym jest że chcemy, aby wyglądały i brzmiały ładnie. W jaki sposób możemy spersonalizować telefon? O czym warto pamiętać?

tapety na telefon

1. Nowy telefon to niewiele opcji

2. Dlaczego warto spersonalizować telefon?

3. Personalizacja telefonu - tapety i graficzny temat przewodni

4. Personalizacja telefonu - dzwonki i dźwięki powiadomień

 

Nowy telefon to niewiele opcji

Wraz ze zmianą urządzenia lub systemu operacyjnego często zostajemy jedynie z podstawowymi tematami graficznymi, tapetami czy dzwonkami. Jest to o tyle niewygodne, że niekoniecznie musimy znaleźć odpowiadający nam obrazek w tak okrojonej galerii, a i dźwięk telefonu może nam się łatwo mylić z innymi. Z tego względu warto rozejrzeć się za motywami bardziej rozbudowanymi, których całą masę znajdziemy bez problemu w internecie. Dzięki nim będziemy w stanie z łatwością poznać swój telefon po dzwonku czy wygaszaczu ekranu, szczególnie w większym towarzystwie.

 

Dlaczego warto spersonalizować telefon?

Najważniejszym powodem, dla którego warto wybrać nowe tapety na telefon, melodyjki czy motywy graficzne jest po prostu nasze widzimisię. Każdy lubi spoglądać na wzór czy zdjęcie, które mu się po prostu podoba, jak i poruszać się po interfejsie przejrzystym i ubranym w nasze ulubione kolory. Dodatkowym plusem personalizacji telefonu jest również to, że pobierając zestawy tapet na telefon czy dzwonków zawsze mamy ogromną ilość możliwości do wyboru, dzięki czemu wygląd naszego wyświetlacza nigdy nam się nie znudzi.

 

Personalizacja telefonu - tapety i graficzny temat przewodni

Motyw przewodni to jeden z najważniejszych aspektów graficznych dotyczący sposobu wyświetlania obrazu przez nasz telefon. Sporo osób preferuje tutaj ciemne barwy i minimalistyczne wzory ikon aplikacji, ponieważ takie połączenie mniej męczy oczy. Jednak jeżeli lubimy jasne motywy, również nic nie stoi na przeciwko by właśnie taki wybrać. Tapety na telefony również są istotną częścią naszego urządzenia. Jeżeli sami nie umiemy robić artystycznych zdjęć, możemy zawsze skorzystać z niezliczonej ilości wzorów i kompozycji dostępnych w sieci.

 

Personalizacja telefonu - dzwonki i dźwięki powiadomień

Dźwięk, jaki nasz telefon wydaje przy okazji dzwonienia czy informowania o powiadomieniach ma spore znaczenie. Po ulubionym motywie łatwiej wyłapiemy w tłumie innych ludzi, że to właśnie nam coś dzwoni. Dodatkowo predefiniowane dzwonki nie są szczególnie ładne ani nie ma ich zbyt dużo, w związku z czym na początku nasz wybór jest mocno ograniczony. Rozwiązaniem jest pobranie gotowych opcji z sieci lub - jeżeli mamy odrobinę zdolności - wycięcie dzwonka własnoręcznie z ulubionej kompozycji czy piosenki. Podobnie jak w przypadku elementów graficznych, także i dźwięki telefonu powinny być dla nas przyjemne i nas nie irytować, w związku z czym warto poświęcić chwilę na ich odpowiedni dobór.

 

Personalizacja telefonu może nam się przydać w każdej chwili: gdy dopiero co kupiliśmy nowe urządzenie, gdy odświeżaliśmy system już posiadanego smartfona lub też wtedy, gdy dotychczasowe multimedia zaczynają nas już nudzić. Obecnie bez żadnego problemu znajdziemy masę zasobów w internecie, co pozwala na dowolne manipulowanie wyglądem urządzenia. Co więcej, wiele materiałów jest dostępnych zupełnie za darmo, dzięki czemu możemy z nich korzystać bez ograniczeń i do woli.

Ostatnie artykuły:


Tematy pokrewne:  

tag tapety na telefontag nolstag nolh