Pomimo procesów sądowych oraz nasilającej się kampanii RIAA i MPAA, liczba użytkowników sieci P2P nie maleje. Radykalne działania koncernów muzycznych i filmowych doprowadziły za to do opracowania całej serii nowych programów umożliwiających bezpośrednią wymianę plików. Jednym z nich jest Peer2Mail wykorzystujący do tego celu skrzynki pocztowe o dużej pojemności.
reklama
Znalezienie usługodawcy udostępniającego za darmo kilkaset megabajtów na pocztę nie stanowi problemu ani w Polsce, ani za granicą. Oto krótki przegląd kont oferowanych w polskich portalach:
Gazeta.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 256 MB. Użytkownik może ją powiększać co 7 dni każdorazowo o 16 MB (pod warunkiem, że skrzynka zostanie zapełniona w co najmniej 91%). Limit wielkości przesyłki - 20 MB.
Wirtualna Polska
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 256 MB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.
Onet.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 250 MB. Użytkownik na okres jednego tygodnia może ją rozszerzyć do 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.
Interia.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 10 MB.
o2.pl
Standardowa pojemność skrzynki pocztowej - 1 GB. Limit wielkości przesyłki - 20 MB.
Aby przetestować Peer2Mail, założyliśmy skrzynkę pocztową w portalu Gazeta.pl. Po zainstalowaniu programu postanowiliśmy przesłać na konto plik AVI o wielkości 70 MB.
Peer2Mail potrafi dzielić pliki na części nie większe niż 10 MB, nie musieliśmy się więc martwić, że nasza "poczta" zostanie odrzucona. Po wpisaniu adresu e-mail, pod który miał być wysłany plik, a także opcjonalnego hasła, musieliśmy określić metodę przesyłu danych.
Do wyboru mieliśmy trzy: bezpośrednią (Direct Send), przez MAPI oraz za pośrednictwem serwera SMTP. Wybraliśmy tę pierwszą. Z wysłaniem automatycznie podzielonego pliku na konto nie mieliśmy problemów.
Problemy zaczęły się, kiedy postanowiliśmy pobrać wysłany przez nas plik. W tym celu należało skorzystać z wbudowanej w Peer2Mail przeglądarki. Okazało się, że da się z jej pomocą surfować po Internecie, ale na konto w portalu Gazeta.pl zalogować się nie sposób.
Założyliśmy wtedy skrzynki pocztowe w portalach Onet.pl i o2.pl - w obu przypadkach program uniemożliwił nam zalogowanie się. Zdecydowaliśmy się wtedy wypróbować działanie Peer2Mail, wykorzystując zagraniczne serwisy.
Autorzy programu gwarantują dobrą jego współpracę z Gmail, Walla, Yahoo, Spymac, Unitedemailsystems, Xasamail, Rotomail, Gawab, Hriders oraz Omnilect. Założyliśmy konta e-mail w portalach Yahoo i Walla.
Z początku przetestowaliśmy logowanie - działało bez zarzutów. Postanowiliśmy więc na obie skrzynki wysłać przygotowany prez nas plik AVI. Niestety, program odmówił współpracy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wymienieni usługodawcy po prostu ograniczają transfer w przypadku dużych załączników.
Nie udało się nam przetestować ściągania pliku na komputer i jego scalania. To, co miało być dziecinnie proste, okazało się w polskich warunkach nie do zrobienia. Programu raczej nie polecamy.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|