PayPal Here: płatności dla małych firm (wideo)

20-03-2012, 14:16

PayPal zaprezentował nowe rozwiązanie - PayPal Here, które umożliwia sklepom akceptowanie dowolnej formy płatności za pośrednictwem telefonu. Należy zainstalować na smartfonie darmową aplikację oraz dołączyć do niego czytnik wielkości kciuka. Początkowo usługa dostępna będzie w USA, Hong Kongu, Kanadzie i Australii, ale w planach są także państwa europejskie.

PayPal Here pozwala podmiotom handlowo-usługowym na przesyłanie faktur, akceptowanie kart debetowych, kredytowych, czeków lub płatności za pośrednictwem PayPal. W partnerskich sklepach, klient będzie mógł również zapłacić, nie wyciągając portfela z kieszeni. Użytkownicy PayPal będą mogli także używać geolokalizacji i otrzymywać informacje o najbliższych sklepach akceptujących PayPal Here.

- PayPal zbudował swoją pozycję na współpracy z małymi sprzedawcami. Robimy to już 14 lat - powiedział David Marcus, dyrektor mobile w PayPal. - Dzisiaj wiemy, że szukają oni sposobu na zbliżenie się z konsumentami, którzy masowo wybierają smartfony. Chcą szybkiego dostępu do swoich pieniędzy, dobrego czytnika kart i jednej, przejrzystej struktury prowizji za transakcje. Wierzymy, że PayPal Here ma przyszłość, ponieważ udało nam się połączyć wszystkie te cechy w jednej, prostej usłudze.

Czytaj też: Nokia wycofuje się z mobilnych płatności

Usługa jest dostępna dla posiadaczy iPhone’a, wkrótce zostanie poszerzona o wersję dla smartfonów z systemem Android.

Sprzedawcy ponoszą opłatę w wysokości 2,7 proc. za transakcję kartową bądź PayPal. Dodatkowo każdy sprzedawca otrzyma kartę debetową z dostępem do zgromadzonej gotówki oraz 1 proc. zwrotu na wybrane zakupy. Aktywne używanie karty debetowej ma sprawić, że opłaty za akceptacje płatności spadną do 1,7 proc.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy