PayPal chce zmian w płatnościach obsługiwanych przez operatorów mobilnych

29-02-2012, 18:07

PayPal pracuje nad wprowadzeniem nowych standardów w płatnościach mobilnych, które obsługiwane będą przez operatorów komórkowych (chodzi m.in. o zmniejszenie pobieranych przez nich opłat). Zapoczątkowanie inicjatywy PayPal Carrier Payment Network ogłosił - w poniedziałek podczas Mobile World Congress - John Donahoe, CEO eBay.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Celem nowo powstałej inicjatywy PayPal Carrier Payment Network ma być wypracowanie korzystnego modelu współpracy na linii operator - sprzedawca - klient. W tym celu PayPal będzie współpracował z ponad 250 operatorami mobilnymi oraz ponad 1,5 tys. sprzedawców dóbr cyfrowych. W skład inicjatywy wchodzi m.in. obecna w Polsce sieć Orange.

- Płatności obsługiwane przez operatorów mobilnych dają klientom możliwość zapłacenia za zakupy środkami z rachunku telefonicznego - mówi Przemek Pluta, regional manager PayPal Central and Eastern Europe. - Są one wygodne dla konsumentów, ale jednocześnie nieopłacalne z punktu widzenia sprzedawców - jako że transakcja jest procesowana przez operatora, sprzedawca musi dzielić się z nim częścią swojego przychodu, niekiedy sięgającą ponad 40% przychodu.

Czytaj też: Google Wallet bezpieczniejszy niż zwykły portfel?

Uczestnictwo w inicjatywie PayPal Carrier Payment Network wymaga od operatorów m.in. zmniejszenia prowizji pobieranej od przychodów sprzedawców. Na uregulowaniu tej kwestii powinni skorzystać zwłaszcza sprzedawcy dóbr cyfrowych - jak e-księgarnie z audiobookami, e-bookami, sklepy z muzyką - gdyż zakup za pomocą komórki to w ich przypadku najwygodniejsza dla konsumenta forma - mówi Przemek Pluta.

Wypracowanie standardu ma wpłynąć na upowszechnienie płatności oferowanych przez operatorów w całej branży oferującej dobra cyfrowe. Według Juniper Research rynek dóbr cyfrowych ma do 2014 roku wzrosnąć do 220 mld dol.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.