PARP przyjmuje wnioski w ramach konkursu do działania 8.1 PO IG

09-08-2010, 11:18

Wszyscy zainteresowani przedsiębiorcy do dnia 30 września 2010 r. będą mogli złożyć wniosek o dofinansowanie projektu w ramach działania 8.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Zasady, na podstawie których PARP będzie udzielać wsparcia w ramach działania 8.1 PO IG, określone są w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 2 czerwca 2010 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na wspieranie tworzenia i rozwoju gospodarki elektronicznej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, 2007-2013 (Dziennik Ustaw Nr 105, poz. 666) i w Regulaminie Przeprowadzania Konkursu. Powyższe dokumenty precyzują, że kolejność składania wniosków o dofinansowanie nie będzie brana pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu dofinansowania w działaniu 8.1 PO IG. Wszystkie wnioski beneficjentów, złożone w okresie trwania konkursu, zostaną poddane ocenie.

>> Czytaj też: Są pieniądze na sieci, nie ma inwestycji

Sonda
Czy twoja firma dysponuje bezpiecznym podpisem z certyfikatem?
  • Tak
  • Nie
  • Jeszcze nie
wyniki  komentarze

Wnioskodawcy mogą składać wnioski drogą elektroniczną. Aby całkowicie pominąć konieczność przygotowywania dokumentacji w formie papierowej, należy dysponować bezpiecznym podpisem z certyfikatem kwalifikowanym (złożenie podpisu poprzez skrzynkę ePUAP). Przedsiębiorcy niedysponujący takim podpisem, po wypełnieniu wniosku w generatorze oraz jego ostatecznym zablokowaniu, zobowiązani będą do przesłania do RIF (pocztą lub kurierem) podpisanego wydruku wniosku wraz z załącznikami. Za moment przyjęcia wniosku w obu przypadkach będzie uznawany moment jego zablokowania w generatorze.

- Z oceny pierwszych dwóch dni naboru wynika, że przedsiębiorcy nie mają większych problemów ze składaniem wniosków w formie elektronicznej. Stale monitorujemy przebieg elektronicznego naboru. Uruchomiliśmy również specjalny formularz i adres e-mail zw_lsi@parp.gov.pl, poprzez który przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje problemy związane z wypełnianiem i wysyłaniem elektronicznej wersji wniosku – mówi Dariusz Wojtaszek, Rzecznik PARP.

Jak twierdzi PARP, nowe kryteria są skonstruowane w taki sposób, aby premiować projekty, które w najlepszy sposób odzwierciedlają cele działania 8.1 PO IG. Wsparcie uzyskają zatem projekty cechujące się wysoką innowacyjnością oraz oparte o solidny model biznesowy, rokujący osiągnięcie sukcesu rynkowego. Podczas oceny kryteriów merytorycznych fakultatywnych w ramach działania 8.1 PO IG będą następujące czynniki:

  • niewielki udział przychodów innych, niż ze świadczenia e-usług polegających na udostępnianiu zasobów serwisu dla działalności marketingowej innych podmiotów;
  • świadczenie e-usługi zarówno dla odbiorów krajowych, jak i zagranicznych;
  • wdrażanie zaawansowanych e-usług o znaczeniu krajowym lub międzynarodowym;
  • wdrażanie e-usługi, której funkcjonalność odpowiada na niezagospodarowaną dotychczas niszę rynkową.

Współczynnik Efektywności Ekonomicznej (EE) liczony będzie wg wzoru:

EE = 0,3*ROS + 0,7*ROI, gdzie:
ROS - wskaźnik rentowności na sprzedaży
ROI - wskaźnik rentowności inwestycji

- Otrzymanie dofinansowania jest początkiem drogi beneficjenta. Kolejne kroki to właściwa realizacja projektu zgodnie z podpisaną umową o dofinansowanie, jego poprawne rozliczenie oraz utrzymanie trwałości projektu przez okres 3 lat od zakończenia realizacji umowy – tłumaczy Radosław Runowski, dyrektor nadzorujący wdrażanie działania 8.1 PO IG.

- W związku z tym apeluję o zapoznanie się przed aplikowaniem ze wszystkimi dokumentami zwianymi z naborem, a w szczególności z wzorem umowy, na podstawie której przedsiębiorcy realizować będą projekt oraz wyważone i rozsądne planowanie budżetów i szacowanie wskaźników na etapie składania wniosków. Nieosiągnięcie wskaźników na etapie realizacji projektu lub w okresie, w którym musi utrzymana być trwałość projektu, może spowodować rozwiązanie umowy i konieczność zwrotu otrzymanej dotacji wraz z odsetkami – apeluje Radosław Runowski.

W 2009 roku PARP ogłosiła 21 konkursów w 13 działaniach Programu Innowacyjna Gospodarka. Złożono ponad 9 tys. wniosków, a rok wcześniej było ich zaledwie 1,6 tys.

Wszystkie niezbędne dokumenty pozwalające przygotować wniosek o dofinansowanie oraz pozwalające zapoznać się z obowiązkami beneficjentów podczas realizacji projektu dostępne są na stronie internetowej PARP pod adresem: poig.parp.gov.pl/index/index/745

>> Czytaj też: Kiedy konkursy o dotację w ramach PO IG?

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje spotkania informacyjne i edukacyjne mające na celu jak najlepsze przygotowanie potencjalnych beneficjentów do skutecznego aplikowania o wsparcie. Najbliższe spotkanie odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2010 r. w Warszawie w Hotelu Kyriad.

Rozpoczęto rejestrację uczestników na spotkanie pod adresem: www.web.gov.pl/spotkania-informacyjne-81poig/290_980.html. Cale spotkanie transmitowane będzie online na portalu Wspieramy e-biznes: www.web.gov.pl/transmisja


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031