PARP: Jakich szkoleń chcą e-przedsiębiorcy

11-07-2009, 18:05

Pozyskiwanie środków finansowych na prowadzenie e-biznesu oraz przygotowywanie biznes planu to tematy szkoleń, w których najchętniej wzięliby udział e-przedsiębiorcy, wynika z ankiety przeprowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Agencja zapytała przedsiębiorców z jakich bezpłatnych szkoleń dotyczących e-biznesu chcieliby skorzystać. Na stronie www.web.gov.pl zamieściliśmy ankietę i poprosiliśmy przedsiębiorców o jej wypełnienie. Dzięki temu poznaliśmy ich oczekiwania, co pomoże nam stworzyć system szkoleń, które jeszcze lepiej będą odpowiadały realnym potrzebom e-przedsiębiorców – podkreśla Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Zdaniem PARP o tym, że przedsiębiorcy chcą się szkolić, świadczą liczby: 98% pytanych potwierdziło, że jest zainteresowana darmowymi szkoleniami z zakresu prowadzenia e-biznesu.

Wśród najbardziej pożądanych tematów najwięcej - prawie 70% - ankietowanych wyraziło chęć udziału 
w szkoleniu z pozyskiwania środków finansowych na prowadzenie działalności w sferze 
e-biznesu oraz z przygotowywania biznes planu dla projektu e-biznesowego.

Ponad 66% respondentów, którzy wybrali powyższe szkolenia, wyraziło również chęć odbycia ich 
w formie e-learningu. Niewiele mniejszym zainteresowaniem cieszyć się będą spotkania 
z krytycznych czynników sukcesu w e-handlu (67%), sposobów funkcjonowania na e-rynku oraz z prawnych aspektów handlu elektronicznego (po 65%).

Na kolejnym miejscu najbardziej pożądanych szkoleń znalazły się tematy z zakresu poszukiwania inwestorów i zawierania 
z nimi umów oraz z prowadzenia marketingu internetowego, promocji i PR - chęć uczestnictwa w obu szkoleniach wyraziło 63% przedsiębiorców.

Przedsiębiorcy mieli także możliwość zaproponowania własnych tematów szkoleń, w których chcieliby uczestniczyć. Wśród sugerowanych tematów wymieniano m.in. organizację szkoleń dot. bezpieczeństwa prowadzenia e-biznesu, ochrony danych osobowych oraz praw autorskich.

Ankieta składa się z 31 pytań wielokrotnego wyboru oraz 5 pytań otwartych. W ankiecie wzięło udział 220 osób w okresie od 5 marca do 24 czerwca 2009 r. Nadal można wziąć udział w badaniu. Ankieta dostępna jest na stronie

www.web.gov.pl/sondaze


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy