Paczkomaty InPostu wchodzą na Cypr

14-09-2011, 14:39

Cypr będzie czwartym (poza Polską) krajem, w którym pojawią się automaty do odbierania paczek od Grupy Integer.pl. Ekspansja na inne rynki na tym się nie skończy. Grupa ma ambicje na to, by Paczkomaty InPost były pierwszą co do wielkości siecią tego typu urządzeń na świecie.

W lutym 2011 roku Grupa Integer.pl wygrała kontrakt na dostawę 38 paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post. Z kolei w lipcu podpisano umowę, której celem jest rozwój biznesu paczkomatowego w Rosji. W sierpniu 2011 roku Grupa Integer.pl zawarła umowę z lokalną firmą kurierską, obejmującą projekt, produkcję, dostawę oraz instalację Paczkomatów na terenie Hiszpanii.

Kolejna umowa - z cypryjską pocztą publiczną - została zawarta na mocy przetargu. Zgodnie z zapowiedzią Grupy Integer.pl, jeszcze w 2011 roku całodobowe automaty do nadawania i odbierania przesyłek dostępne będą w co najmniej 8 krajach, a w perspektywie najbliższych trzech lat na terenie całej Europy.

Czytaj: DPD: to klient wybiera, kiedy otrzyma paczkę

Grupa Integer.pl zapowiada, że Paczkomaty InPost będą dostępne również na Litwie i Ukrainie oraz w Czechach i na Słowacji. Spółka prowadzi też rozmowy biznesowe z 20 partnerami z całego świata.

- Obecnie Paczkomaty InPost są drugą co do wielkości siecią tego typu urządzeń na świecie, a ich popularność systematycznie rośnie. Zakładamy, że tak ekspansywne wejście na zagraniczne rynki sprawi, że już za trzy lata osiągniemy pierwszą pozycję na rynku pod względem dostępności i zasięgu tej rewolucyjnej usługi, wyprzedzając tym samym niemiecki DHL –mówi prezes Grupy Integer.pl Rafał Brzoska.

Grupa Integer.pl może sobie pozwolić na rozwój zagraniczny na trzy sposoby: poprzez sprzedaż samej technologii (np. działalność w Estonii), tworzenie podmiotów zależnych z lokalnymi partnerami (np. umowa na rozwój usługi w Rosji) oraz przez duże inwestycje, w ramach których Grupa będzie samodzielnie uruchamiać Paczkomaty na rynkach zagranicznych.

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju i ma w planach instalację kolejnych 200 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Spółka zakłada docelowo rozwinięcie na terenie Polski sieci 1000 urządzeń do końca 2012 roku.

Czytaj: Operatorzy pocztowi walczą o e-handel


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930