Ovi Store zmienia się w Nokia Store (wideo)

11-10-2011, 14:08

Fiński producent telefonów, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udostępnia nowe wersje aplikacji ze zmienionymi nazwami.

Nokia poinformowała na swoim blogu, że zaktualizowana wersja jej sklepu z aplikacjami nosi nazwę Nokia Store (wcześniej Ovi Store).

Czytaj także: Apple nie radzi sobie na indyjskim rynku

Nokia Store w nowej wersji została udostępniona użytkownikom smartfonów z Symbianem Anna oraz Symbianem Belle. Narzędzie zostało stworzone z wykorzystaniem bibliotek Qt Quick i według fińskiego producenta powinno dzięki temu działać szybciej i płynniej niż poprzednia wersja. Ułatwione ma być również wyszukiwanie aplikacji z wykorzystaniem nowego paska nawigacji, który wyświetlany jest użytkownikom na dole narzędzia.

Optymalizacje nie mogły ominąć także procesu zakupu aplikacji. Według Nokii jest on teraz "szybszy, łatwiejszy i bardziej intuicyjny". Jednym z najbardziej widocznych usprawnień jest brak konieczności podawania hasła podczas dokonywania zakupów aplikacji, gdy urządzenie zalogowane jest na konto w usłudze fińskiego producenta.

Niedawno dyrektor generalny Nokii zapewniał, że wierzy, iż na rynku wciąż jest jeszcze miejsce dla kolejnego dużego gracza. Podobną wizję snuł również szef Microsoftu w związku z platformą Windows Phone. Nokia Sun z WP 7.5 Mango ma się pojawić już w połowie listopada.

Czytaj także: Nokia zamyka fabrykę w Rumunii i zwalnia 3,5 tys. osób


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy