Oracle wesprze innowacyjne pomysły biznesowe

30-03-2010, 23:54

Studenci, absolwenci i młodzi przedsiębiorcy, którzy mają innowacyjny pomysł biznesowy oparty na informatycznej technologii Oracle, mogą liczyć na wsparcie tej firmy. Kolejny na polskim rynku inkubator biznesowy - pod postacią programu "Oracle Innovate" - ruszył w lutym 2010 roku.

Oficjalna premiera Oracle Innovate odbyła się 3 marca 2010 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej, która jest jednym z partnerów Programu. Podczas spotkania odbyła się prezentacja partnerów Oracle Innovate, którymi są firma Oracle Polska, Politechnika Poznańska oraz Dom Maklerski IDMSA.

Program Oracle Innovate to inicjatywa skierowana do studentów, absolwentów i młodych przedsiębiorców, którzy mają innowacyjny pomysł biznesowy oparty na informatycznej technologii Oracle. Zadaniem programu jest stworzenie odpowiedniego środowiska (inkubatora), w którym autorzy najlepszych projektów otrzymają szansę na ich szczegółowe opracowanie i takie przygotowanie do realizacji, aby mogły osiągnąć komercyjny sukces - informują przedstawiciele Oracle.

Oracle Innovate oferuje młodym przedsiębiorcom:

  • wstępne fundusze na przygotowanie i rozwój działalności,
  • wsparcie marketingowe i technologiczne,
  • bezpłatne roczne członkostwo w Oracle PartnerNetwork,
  • warsztaty ze specjalistami dedykowanymi przez partnerów programu.

Autorzy najlepszych z pomysłów zgłoszonych do programu Oracle Innovate otrzymają pełne doradztwo biznesowe i techniczne, usługi edukacyjne Oracle University, a także dofinansowanie ze strony IDM SA. Obecnie w Polsce z koncernem Oracle współpracuje 380 firm z branży IT.

>> Czytaj też: Izraelski fundusz zainwestuje 60 mln euro w polskie startupy

Aby przystąpić do programu Oracle Innovate, należy zarejestrować się na stronie oracleinnovate.pl, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Ostatnią fazą jest udział w dwudniowych warsztatach Oracle Innovate Days. Projekty, które zostaną zaakceptowane w pierwszej fazie programu, zostaną włączone do do etapu preinkubacji – Innovate Greenhouse, w którym beneficjenci mogą korzystać z środków finansowych, szkoleń, wsparcia dedykowanych mentorów oraz innych możliwości oferowanych przez Program Innovate.

Szczegóły na stronie: oracleinnovate.pl

>> Czytaj też: Fabryka Innowacji pomaga rozkręcić naukowy biznes


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy