Oracle kupiło producenta oprogramowania Taleo

12-02-2012, 15:09

Producent oprogramowania chmurowego Taleo został przejęty przez koncern Larry'ego Ellisona. Oracle chce w ten sposób umocnić swoją pozycję na rynku firm przygotowujących narzędzia dla firm.

Według informacji udostępnionej przez Oracle transakcja opiewa na sumę około 1,9 miliarda dolarów. Ma to być odpowiedź na ruch jednego z największych konkurentów.

Czytaj także: Oracle: firmy będą musiały kupować pojemność

Oracle wciąż pozostaje drugim co do wielkości producentem oprogramowania do zarządzania na świecie. Konkurencyjny SAP AG (z którym korporacja walczy również na drodze sądowej) już jakiś czas temu informował, że zamierza przejąć firmę SuccessFactors, przygotowującą rozwiązania działające w chmurze.

Korporacja prowadzona przez Larry'ego Ellisona zapłaciła za Taleo równowartość ponad 6-letnich przychodów firmy, a zatem jak zauważa agencja Reuters, nieco więcej niż SAP AG planuje wydać na swój kolejny nabytek. To jednak tylko jedna z niewielu inwestycji na tym rynku.

W styczniu Oracle przeznaczyło 1,5 miliarda dolarów na zakup chmurowego odtwarzacza RightNow Technologies. Jak wtedy informowało przedsiębiorstwo, oprogramowanie to ma ułatwić dostarczanie usług związanych z obsługą klientów. Według firmy badawczej Gartner już w 2013 roku rynek oprogramowania chmurowego dla firm ma być warty około 17,32 miliarda dolarów.

Czytaj także: Oracle przegrywa batalię o Androida


Źródło: Oracle, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy