Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

OnePlus znów na celowniku przestępców

26-11-2019, 12:33

Po raz kolejny skutecznie zaatakowano witrynę chińskiego producenta telefonów OnePlus. Firma poinformowała o możliwości naruszenia danych. Napastnicy posłużyli się złośliwym skryptem na stronie płatniczej, który miał przeglądać informacje z kart wprowadzanych przez użytkowników witryny.

W styczniu 2018 r. Ujawniono, że przestępcy ukradli dane kart kredytowych około 40 000 osób korzystających ze strony OnePlus. Ostatni incydent bezpieczeństwa, nie jest tak poważny jak naruszenie karty płatniczej - ale nadal może prowadzić do narażania klientów przez oszustów i przestępców internetowych. Producent telefonu komórkowego potwierdził, że osoby nieupoważnione uzyskały dostęp do nazw klientów, numerów kontaktowych, adresów e-mail i szczegółów wysyłki za pośrednictwem luki w zabezpieczeniach na swojej stronie internetowej. Informacje dotyczące płatności i hasła nie zostały naruszone.

OnePlus nie ujawnił, ilu klientów dotknęło naruszenie danych, ale powiedział, że wszyscy dotknięci użytkownicy otrzymali wiadomość e-mail z powiadomieniem o incydencie bezpieczeństwa. Natomiast, nawet jeśli twoje hasła i szczegóły płatności nie zostały ujawnione podczas ostatniego włamania - nie oznacza to, że użytkownicy nie mają się czym martwić.

Przestępcy internetowi mogą używać nazw użytkowników i danych kontaktowych w celu przeprowadzania ataków phishingowych, rozprzestrzeniania spamu, a nawet prób oszustwa przez telefon. W przeciwieństwie do haseł - dane, takie jak imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, nie mogą być łatwo zmienione. Klienci powinni skontaktować się z zespołem pomocy technicznej OnePlus w celu uzyskania pomocy, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości.

Według firmy od tego czasu załatał on wrażliwą witrynę i sprawdził pod kątem podobnych błędów bezpieczeństwa.

Źródło: Bitdefender« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031