Oktawave, polska chmura obliczeniowa, wyróżniona w prestiżowym konkursie w Istambule

informacja prasowa 08-11-2013, 09:39

Polska technologia chmury obliczeniowej - Oktawave - zdobyła drugie miejsce w organizowanym w Istambule konkursie Global Webit Startup Challenge. W drodze na podium Oktawave pokonała 832 firmy z całego świata.

Webit Congress to jedna z najważniejszych imprez branży nowych technologii na świecie i jako jedna z niewielu łącząca Europę, Bliski Wschód, Afrykę i Azję. Liczby mówią same za siebie: ponad 8000 gości, 200 prelegentów i około 500 akredytowanych dziennikarzy. W tym roku w Istambule spotkać można było osoby tworzące takie firmy jak Adobe, Facebook, Google, IBM, Mozilla, Oracle czy Samsung, a całość imprezy relacjonowali przedstawiciele Techcrunch, CNBC, Forbes, Wall Street Journal oraz Al Jazeera. 

W ramach imprezy zorganizowano w tym roku Global Startup Challenge, czyli konkurs na najlepszą młodą firmę nowych technologii na świecie. Tutaj skala przedsięwzięcia również okazała się niebywała - do konkursu zgłosiły się aż 834 firmy z całego świata, które walczyły o możliwość nie tylko zdobycia nagrody głównej, ale również o szansę na prezentację przed międzynarodowym gremium. I na tę szansę w opinii jury zasłużyło tylko 21 firm, w tym polska chmura obliczeniowa Oktawave.

W dniach 6-7 listopada 21 półfinalistów prezentowało swoje technologie podczas 3-minutowych prezentacji w Istambule. Prezentacje oceniało międzynarodowe jury, składające się z przedstawicieli funduszy inwestycyjnych. Dziś, o godz. 17:00 zostały ogłoszone wyniki. Chmura Oktawave zdobyła podium i drugie miejsce w całym konkursie!

"Wydaje się, że znaleźliście złote jajo całego cloud computingu. Wróżymy Wam ogromny sukces" - powiedział Piet Hein van Dam, jeden z członków jury i CEO projektu Wakoopa.

"Czujemy się bardzo wyróżnieni i cieszymy się, że technologia z Polski odniosła taki sukces na arenie globalnej. To pokazuje, że nad Wisłą można tworzyć rzeczy, które ekscytują ludzi nad Bosforem i w innych zakątkach świata. Dedykujemy to wyróżnienie wszystkim firmom i start-upom, które - tak jak my - mają odwagę zmieniać rzeczywistość" - komentuje nagrodę Dariusz Nawojczyk, dyrektor marketingu & PR w Oktawave. 

http://oktawave.com/pl/

Oktawave

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag Webittag Oktawave

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.