Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ogrodzenie panelowe do własnej posesji? Dlaczego nie!

04-03-2021, 14:46

Jeszcze przed dekadą, ogrodzenia panelowe kojarzyły się przede wszystkim z ogrodzeniem instytucji publicznych czy firm. Od tego czasu wiele się zmieniło, liczne możliwości konfiguracji oraz liczne zalety takiego rozwiązania zachęciły Polaków do korzystania z tej opcji także na prywatnych posesjach.

Czym jest ogrodzenie panelowe?

To płot, który jest montowany z gotowych, prefabrykowanych elementów. Parametry takiego ogrodzenia, w zależności od materiału, z którego jest wyprodukowane, są różne. Chodzi tu przede wszystkim o trwałość, sztywność, ale też stopień zabezpieczenia posesji. Aby utrzymać stabilnośc płotu, panele są montowane do stalowych słupków, które najczęściej betonuje się w gruncie albo przykręca do podłoża za pomocą kotew. Same ogrodzenia można zainstalować z cokołem lub bez niego, w zależności od upodobań. Co ważne, podmurówka także może być prefabrykowana. Poszczególne panele ogrodzeniowe łączy się obejmami, złączkami i śrubami. Bardzo dobrą opcją jest także zastosowanie tzw. nakrętek samozrywalnych, które to uniemożliwią łatwy demontaż, a co za tym idzie - kradzież ogrodzenia. Tego typu ogrodzenia są realizowane przez wiele firm. Warto wybrać jednak sprawdzone podmioty jak ogrodzenia panelowe Bydgoszcz.

Rodzaje ogrodzeń panelowych

Jeśli chodzi o rodzaje takich ogrodzeń, to różnica polega przede wszystkim na materiale, z których są zbudowane. Najpopularniejsze to ogrodzenia stalowe, które cechują się bardzo wysoką wytrzymałością m.in. mogą być pokryte specjalną powłoką antykorozyjną. Na ich trwałość pozytywnie wpływa również lakierowanie proszkowe i ocynk ogniowy lub ocynk z powłoką poliestrową. Inną opcją są ogrodzenia drewniane - są bardzo atrakcyjne wizualnie, jednak są mniej trwałe niż te stalowe. Dlatego też wymagają renowacji oraz impregnacji i stałej pielęgnacji. W sprzedaży znajdziemy także ogrodzenia prefabrykowane z betonu, które wbrew pozorom mogą uatrakcyjnić naszą posesję.

Wady i zalety ogrodzeń panelowych

Wyraźną wadą ogrodzeń panelowych ażurowych jest fakt, że nie odcinają posesji od wzroku ciekawskich sąsiadów. Widać przez nie wszystko i jeśli zależy nam bardzo na zachowaniu prywatności, to akurat nie będzie najlepsza opcja. Zalet takiego rozwiązania jest jednak o wiele więcej. Najważniejsza z nich, to fakt, że dobrze chronią posesję, a do tego można je kupić i zamontować w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponadto szybki montaż oraz łatwe oszacowanie ostatecznej ceny, z pewnością również wpływają na ich rosnącą popularność. Instalacja jest bardzo łatwa, niektórzy nawet decydują się na samodzielny montaż. Niemniej to pozwala na ich łatwą konserwację i jeśli zajdzie taka potrzeba, wymianę. Warto kupować jednak produkty u sprawdzonych producentów i w ich ręce powierzyć montaż, wtedy mamy pewność, że wszystko pójdzie szybko i sprawnie. Jednymi z najlepszych specjalistów w zakresie ogrodzeń, bram i furtek jest firma ogrodzenia panelowe Toruń. Co do kolejnych zalet, panele ogrodzeniowe są bardzo estetyczne i wyglądają dobrze niezależnie od pory roku, a także cechuje je bardzo duża wytrzymałość.

Ostatnie artykuły:
Tematy pokrewne:  

tag ogrodzenia panelowetag nols
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031