Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zarzuty wobec decyzji o zmianie umowy Bitstream Access z Tele2 wniesione przez Telekomunikację Polską S.A. zdaniem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów są bezzasadne.

robot sprzątający

reklama


W dniu 28 kwietnia 2009 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbyła się rozprawa dotycząca odwołania Telekomunikacji Polskiej S.A. od decyzji Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie zmiany umowy Bitstream Access z Tele2 (obecnie Netia). Sąd oddalił odwołanie TP.

Jak określił SOKiK, prezes UKE zmienił umowę w celu dostosowania jej zapisów do oferty BSA, określającej ramowe warunki dostępu do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych.

Zdaniem Sądu odwołanie Telekomunikacji Polskiej jest bezzasadne. Sąd stwierdził, że z treści oferty BSA można było wywnioskować, iż TP ma obowiązek świadczyć usługę BSA również na łączach nieaktywnych. Wydanie zaskarżonej decyzji było uzasadnione, skoro dostosowywała ona umowę do treści oferty.

Sąd uznał również za niezasadny zarzut wadliwego ustalenia w treści zaskarżonej decyzji miesięcznej opłaty należnej TP, która była zwrotem kosztów łącza w przypadku zrezygnowania ze świadczenia usługi na łączu abonenckim. Opłata ta wynosiła 21,48 zł. Zdaniem Sądu TP nie wykazała, iż opłata powinna być ustalona w innej wysokości.

Wyrok jest nieprawomocny.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: UKE