Odświeżona wersja Facebook Deals dostępna w USA

27-04-2011, 10:12

Społecznościowy gigant wytacza działa przeciwko Grouponowi, jednak pomimo znacznej przewagi w liczbie użytkowników przed Facebook Deals jeszcze długa droga w walce o rynek zakupów grupowych.

Facebook Deals ruszyły w Europie już w lutym tego roku, jednak usługa wciąż nie pozwala tutaj na dokonywanie zakupów wspólnie ze znajomymi.

>>Czytaj także: Google cenzuruje również przez pomyłkę

Sonda
Facebook pokona Groupona?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Odświeżona usługa Facebook Deals, która zgodnie z zapowiedziami miała być "inspirowana Grouponem", wystartowała w Stanach Zjednoczonych. Początkowo na cyfrowe zakupy ze swoimi znajomymi będą się mogli wybrać wyłącznie mieszkańcy miast takich, jak Atlanta, Austin, Dallas, San Diego czy San Francisco.

Zasada działania całości jest łatwa do przewidzenia i tak na przykład oferty ciekawych zakupów będą się wyświetlały na naszych "ścianach", ale również otrzymamy je drogą e-mailową. Zniżki na produkty możemy otrzymywać również dzięki meldowaniu się, wykorzystując usługę Facebook Places, która jest w dużej części zintegrowana z Deals.

Prawdziwe wyzwanie jednak dopiero przed Facebookiem. Już teraz mówi się o tym, że 2000 pracowników społecznościowej witryny ma się nijak do 3 tysięcy sprzedawców, którymi może się pochwalić Groupon. Business Insider zauważa, że by realnie konkurować na tym rynku, Facebook musiałby w krótkim czasie zatrudnić niemal 3 tys. dodatkowych osób.

Zakupy grupowe w FB
fot. - Zakupy grupowe w FB
Inną trudnością są przyzwyczajenia internautów i choć Facebook przyciąga ich kilkukrotnie więcej niż konkurencja, zapewne wielu z nich nie odwiedza witryny z myślą o zakupach. Witrynie wytykane są także problemy z zaufaniem użytkowników oraz dodatkowe komplikacje związane z prywatnością, które niewątpliwie pojawią się już niedługo.

>>Czytaj także: Pecety upodabniają się do tabletów


Źródło: Facebook blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031