Odpowiadali na pytanie, jaki jest stan polskiego internetu

20-05-2011, 11:15

O tym, jak daleko bądź jak blisko nam do innych krajów, dyskutowali zaproszeni goście podczas konferencji „Stan Polskiego Internetu”.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Otwierając konferencję „Stan Polskiego Internetu” minister Piotr Kołodziejczyk z MSWiA stwierdził, że budując strategie rozwojowe, trudno jest dziś wydzielić teleinformatykę w osobny nurt, ponieważ jest ona immanentnym składnikiem wszystkich strategii szczegółowych.

>> Czytaj też: DSL Rajd: nowa promocja TP dla biznesu

Tomasz Napiórkowski z Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA omówił główne treści Europejskiej Agendy Cyfrowej oraz Strategię Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w Polsce do roku 2013. Przedstawił tez w skrócie świeżo powstały dokument „Stanowisko Rządu RP wobec EAC”.

Stanowisko to zawiera odniesienia do wszystkich obszarów EAC. Jak stwierdził mówca, zamiary polskiego rządu są jednak nieco skromniejsze niż zawarte w wizji Komisji Europejskiej, skrojone na miarę naszych możliwości. Niemniej dokument zapowiada m.in. powstanie Narodowego Planu Szerokopasmowego.

Marcin Kraska z Instytutu Logistyki i Magazynowania przedstawił zasady działania i korzyści płynące z korzystania z Pojedynczych Punktów Kontaktowych, spojrzenie na polską gospodarkę z perspektywy Google'a zaprezentowała Agata Wacławik-Wejman, natomiast Magdalena Janczur-Knapek z GUS omówiła jedno z największych przedsięwzięć informatycznych w Europie – polski spis powszechny 2011, zaś reprezentująca Izbę Skarbową Barbara Sińska pokazała, jak polscy podatnicy korzystają z możliwości rozliczania PIT drogą elektroniczną.

>> Czytaj też: Zobacz na mapach, jak szybki jest internet

Zorganizowana przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA konferencja „Stan Polskiego Internetu” odbyła się 19 maja br. w Audytorium im. J. Mikułowskiego-Pomorskiego przy ul. Rakowieckiej 30 w Warszawie.Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.