Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Od indywidualnych spotkań z ekspertami po inaugurację dwóch dużych konferencji

PATRONAT MEDIALNY 24-11-2015, 07:00

13 wydarzeń, ponad 1000 uczestników i międzynarodowi goście – to bilans Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, który odbył się w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER już po raz czwarty. Od 13 do 21 listopada wszystkie osoby, którym zależy na aktywnym rozwoju, zdobyciu cennej wiedzy i wskazówek biznesowych, mogły wziąć udział w inspirujących i niezwykle merytorycznych spotkaniach, warsztatach i konferencjach.

robot sprzątający

reklama


Na AnalyticsConf, konferencję organizowaną przez Microsoft i STARTER, przybyło ponad 150 specjalistów IT z całej Polski, którzy w ciągu 7 godzin prelekcji, warsztatów i case study mieli okazję wysłuchać 11 ekspertów opowiadających o zagadnieniach Data Analytics, Business Intelligence czy Machine Learning.

– Bogactwo merytoryczne i świetna grupa prelegentów przekonały nas, że AnalyticsConf to ważny punkt w kalendarzu szkoleń branży IT. Nie zawiedliśmy się, to były godziny zainwestowane we własny rozwój, które pozwoliły spojrzeć na Data Analytics z szerokiej perspektywy – mówi dr. inż. Jakub Strychowski, Dyrektor Działu Rozwoju i Oprogramowania z BEST S.A., jeden z uczestników wydarzenia.

Wydarzenie inaugurujące Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE spotkało się z tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy zapowiedzieli następne jego edycje.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE

fot. M. Skotarczak

Na kolejnym ze spotkań odbywających się w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – poniedziałkowym Creative Morning – rozwijający biznes za granicą goście, Marek Przystaś z Duckie Deck oraz Delfina Gerbert-Czarniecka z Nozbe, przekonywali do myślenia globalnego, realizacji założeń partnerskich w oparciu o własny branding oraz projektowaniu rozwiązań dostosowanych do rynku międzynarodowego.

O słuszności tych zagadnień mogli się przekonać uczestnicy wtorkowego Start a Startup, wydarzenia, któremu mentorowało 6 ekspertów, weryfikujących zgłoszone projekty.

– Start a Startup to wydarzenie, któremu towarzyszyła nie tylko informacja zwrotna dla osób planujących rozpoczęcie biznesu, ale i warsztaty oraz bezpłatne spotkania z ekspertami, którzy pomogli skierować projekty na właściwe tory – mówi Marcin Młyński ze STARTERA. – Spośród zgłoszonych projektów, wybraliśmy 10, które wzięły udział w wydarzeniu, a finalnie jeden z nich – Kompas Edu, interaktywną geoplatformę ułatwiającą rodzicom wybór najlepszej szkoły lub przedszkola – nagrodziliśmy „Dziką kartą”, która zapewniła mu wejście do programu akceleracyjnego Starter Rocket, a co za tym idzie – przyspieszony start i duże możliwości wsparcia, zarówno merytorycznego, jak i finansowego oraz technologicznego.

Kolejnym wydarzeniem, #DamyRadę, STARTER zainicjował cykl spotkań z doradcami, którzy odpowiadają na pytania przyszłych i obecnych przedsiębiorców. W pierwszym z nich uczestnicy mogli porozmawiać z przedstawicielami kancelarii Cytowski & Partners, Krajowej Izby Doradztwa Podatkowego czy Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku i zapytać m.in. o kwestie prawne czy związane z wyborem formy opodatkowania oraz o dofinansowanie, jakie oferuje PUP.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE

fot. M. Skotarczak

Startupowcom dedykowano również wieczorne wydarzenia. Inspiracji dotyczących wyboru kierunku ekspansji dostarczyło spotkanie Creative People/ Creative Ideas, na którym dziennikarka Magdalena Gacyk, przedsiębiorca Marcin Grodzicki oraz lokalny ambasador Startup Poland, Mateusz Cybula, rozmawiali o ekosystemach starupowych – amerykańskim, brytyjskim oraz polskim. Ciekawym wnioskom towarzyszyła luźna atmosfera i pobudzająca dyskusja, która odbyła się w STARTEROWYM Crazy Roomie.

Także we wtorek zakończyła się trzecia edycja projektu In Business skierowanego do uczniów gdańskich szkół. Na ostatnim wykładzie z cyklu „Wypromuj się” odbył się finał konkursu na najlepszą prezentację przedsiębiorczej szkoły. Spotkanie było okazją do zapoznania się z działaniami przedsiębiorczej młodzieży.

Spore emocje wzbudziła organizowana przez Miasto Gdańsk oraz STARTER pierwsza edycja konferencji BeZee, podczas której Peter Vesterbacka z firmy Rovio, producenta gry Angry Birds, wystąpił w roli innowatora edukacji. Adresatem wydarzenia byli nauczyciele i nauczycielki, edukatorzy, trenerzy i pedagodzy.

– Pierwsza edycja międzynarodowej konferencji BeZee, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności, przyciągnęła aż 350 osób, którym, oprócz niesamowicie ciekawych wystąpień i międzynarodowych, cenionych gości, zaoferowaliśmy także sporo innych atrakcji, jak: gra z nagrodami, możliwość poznania ciekawych rozwiązań startupowych dedykowanych edukacji oraz nauka wykorzystania mediów społecznościowych do urozmaicenia zajęć – mówi Kinga Kuczyńska ze STARTERA. – Spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem, licznym zainteresowaniem i dużą otwartością nauczycieli na nowości technologiczne oraz narzędzia komunikacyjne stosowane przez Generację Z.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w STARTERZE

fot. M. Młynarczyk

Kilkugodzinne wydarzenie było jednym z trzech, z których w środę, 18 listopada, mogli skorzystać uczestnicy Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Wieczorową porą czekał bowiem na nich FuckUp Night Trójmiasto, spotkanie podczas którego zaproszeni goście opowiadają o swoich porażkach w biznesie lub w projektach. Tym razem można było usłyszeć m.in. Marcina Pokojskiego, jednego z twórców konferencji infoShare, który opowiadał o znaczących przeszkodach napotkanych podczas dziewięciu edycji wydarzenia.

Środa upłynęła również pod hasłem pierwszego Trójmiejskiego Hacknight Koduj dla Polski, który na stałe zagości w Trójmieście. Oprócz prelekcji towarzyszyła mu część warsztatowa, podczas której uczestnicy ustalali, nad jakimi projektami mogliby wspólnie pracować. Wśród pomysłów znalazło się m.in. śledzenie zmian prawnych.

W czwartek odbyły się warsztaty „Szlachta startupuje” prowadzone przez Krzysztofa i Krystiana Gontarków, którzy udowodnili, że w ciągu kilku godzin nastolatki są w stanie nauczyć się przekształcać ideę w projekt. Efektem wydarzenia było stworzenie przez nastolatków 3 ciekawych pomysłów: tabletki wiedzy („łykasz i wszystko wiesz”), idealnej szkoły, która łączy naukę różnych przedmiotów, np. matematyki i tańca, a także sklepu z niedrogim jedzeniem dla dzieci i osób, których nie stać na obiad.

W tym samym czasie miłośnicy informatyki debatowali na siódmym spotkaniu Trójmiejskiej Grupy Testerskiej. Pasjonaci testowania rozmawiali m.in. o Appium – narzędziu do automatycznego testowania aplikacji mobilnych. Uczestnicy poruszyli również modne i ciekawe tematy autoskalowania oraz Continuous Integration. Nie zabrakło również krótkich studiów przypadku, które przedstawiono między prelekcjami.

Finałem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w STARTERZE było BizSim Day, czyli spotkanie dedykowane gdańskim i gdyńskim absolwentom Business Week, na którym 20 osób pracowało nad 8 kwartałami symulacji biznesowej. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami od Everytap.

– Co roku podnosimy poprzeczkę związaną z wydarzeniami organizowanymi przez STARTER w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W tym roku, oprócz sporej liczby wydarzeń obejmujących liczną grupę odbiorców, zaproponowaliśmy dwie nowe konferencje, które na stałe zagoszczą w Gdańsku. Co przyniesie kolejny rok? Śledźcie nasze inicjatywy podejmowane przez STARTER i Miasto Gdańsk! – podsumowuje Marcin Młyński.

Więcej informacji o kolejnych wydarzeniach: www.inkubatorstarter.pl.

 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Został wybudowany przez Miasto Gdańsk.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E