Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Ocena Huawei MateBook D16: dobry ekran i dobra wydajność

20-09-2021, 10:00

Huawei używał ekranu 2K+ cztery lata temu, ale teraz inne marki wykazują oznaki popularności. Można powiedzieć, że Huawei ożywił pierwotnie zhomogenizowany rynek notebooków i ten rodzaj ciągłego postępu trwa do dziś. HUAWEI MateBook 16, jako pierwszy 16-calowy produkt z serii MateBook, kontynuuje innowacyjność i wszechstronność poprzednich generacji produktów, a jednocześnie stale się rozwija, aby sprostać większej liczbie profesjonalnych użytkowników.  Oto kilka wstępów do Huawei MateBook D16, możesz go przeczytać, jeśli jesteś zainteresowany.

Projekt wyglądu:

Huawei MateBook D16 nadal kontynuuje prostą i klimatyczną koncepcję projektowania rodziny MateBook. Całe ciało jest również wykonane z wytrzymałego stopu aluminium 5252 i jest wykonane w procesie anodowania, co sprawia, że powierzchnia całej maszyny jest bardziej odporna na zużycie i zarysowania. Waga Huawei MateBook D16 to około 1,99 kg, a najgrubsza część to 17,8 mm, która nadal jest lekka i cienka. Co więcej, chociaż Huawei MateBook D16 ma duży 16-calowy ekran, całkowity rozmiar został zmniejszony do 15,6 cala ze względu na proporcje 3:2. Huawei MateBook D16 ma zgrabnie rozmieszczone po obu stronach 3168 otworów dźwiękowych.Oprócz symetrycznego piękna, efekt dźwiękowy z przodu jest również dość szokujący. Pod względem interfejsów Huawei MateBook D16 jest również bogaty: 2 porty USB-C, 2 porty USB 3.2, port słuchawkowy 3,5 mm i port HDMI.Tak rozbudowany interfejs może w zasadzie pokryć większość codziennych scenariuszy użytkowania. w ogóle potrzeba zewnętrznej stacji dokującej.

Wyświetlacz:

Według Huawei, MateBook 14 przyjmuje dynamiczną technologię próbkowania w czasie rzeczywistym do kalibracji w celu poprawy wydajności kalibracji kolorów. Pod względem dokładności kolorów obrazu na ekranie, kalibracja kolorów sprawia, że kolory na tym obrazie notebooka są bardzo wyraźne i dokładne. Oprócz dobrej jakości wyświetlania, ekran MateBooka 16 jest również przyjazny dla oczu, wykorzystuje ekran bez migotania DC. Nie tylko może skutecznie zmniejszyć szkodliwe promieniowanie niebieskiego światła i zapewnić, że energia niebieskiego światła pasma wysokiego promieniowania jest mniejsza niż 20% całkowitej energii jasności ekranu, ale także nie wytwarza zjawiska stroboskopowego ekranu, dzięki czemu oczy są wygodne dla światła, łagodzą zmęczenie wzroku i zapewniają lepszą ochronę efekt oczu.

Ocena Huawei matebook d16: dobry ekran i dobra wydajność

Siła wydajności:

Huawei MateBook D16 może przełączać się między trybem zrównoważonym a trybem wysokiego zużycia energii za pomocą Fn + P, aby poradzić sobie z różnymi scenariuszami użytkowania.Gdy potrzebna jest pełna wydajność notebooka, wentylator notebooka w trybie wysokiego zużycia energii będzie działał z pełnym obciążeniem i sięga najwyższy pobór mocy. Jeśli chodzi o sprzęt, tym razem cały MateBook D16 Huawei wykorzystuje standardowe procesory mobilne AMD z serii Ryzen 5000, z których najwyższą wydajność wyposażono w procesor Ryzen 7 5800H, bez względu na to, czy jest to codzienna edycja biurowa, czy graficzna, nie ma presji. Karta graficzna wykorzystuje również kartę graficzną AMD Radeon Graphics.Pod względem konfiguracji pamięci masowej, Huawei MateBook D16 jest standardowo wyposażony w dwukanałową pamięć DDR4 8+8, uzupełnioną o dysk SSD o pojemności 512 GB, dzięki czemu zarówno ładowanie oprogramowania, jak i odczyt i zapis plików są płynne i szybko. Tym razem Huawei stworzył nowy zestaw układu chłodzenia płetwy rekina specjalnie do MateBooka D16. Oprócz ustawienia dużej powierzchni wlotu powietrza po stronie D, przy bliższym przyjrzeniu się ma również dwa niezależne wloty powietrza ukryte w zawiasie Obie strony wchodzą w powietrze jednocześnie, co znacznie zwiększa wlot powietrza do wnętrza kadłuba, zapewniając odprowadzanie chłodnego ciepła z notebooka podczas długiej pracy.

Długa żywotność baterii:

Jeśli większy rozmiar Huawei MateBook D16 utrudnia przenośność, zwiększona żywotność baterii jest zaletą wynikającą z większego rozmiaru. Tym razem Huawei MateBook D16 korzysta z baterii o dużej pojemności 84 Wh. W trybie zrównoważonym MateBook D16 może odtwarzać wideo 1080 P w sposób ciągły przez około 12 godzin. Jeśli używasz go w pracy, nie musisz nosić ze sobą ładowarki. działa jak telefon komórkowy. Jedno ładowanie dziennie. Jeśli chodzi o ładowanie, Huawei MateBook D16 jest wyposażony w ładowarkę o dużej mocy 135 W. Wystarczy 15 minut na ładowanie przez pół godziny, a szybkie ładowanie Huawei MateBook D16 o mocy 135 W może również obsługiwać Huawei P40. Jeśli telefon komórkowy jest naładowany umową ładowania, w przyszłości nie będziesz już musiał zabierać ze sobą niewygodnych kabli do ładowania w podróże służbowe.

Podsumowanie:

Jako pierwszy wielkogabarytowy i wydajny notebook Huawei, końcowy efekt MateBooka 16 jest zadowalający. Ma doskonałą wydajność dla cienkich i lekkich notebooków i jest wyposażony w duży i oszałamiający ekran. Jeśli chodzi o oprogramowanie, jego główne inteligentne wrażenia użytkownika mogą jeszcze bardziej poprawić komfort użytkownika i wydajność produkcji, co odzwierciedla wysoką opłacalność Huawei MateBook D16, a MateBook D16 jest wart zakupu.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G DataTematy pokrewne:  

tag notebooktag nolstag nolhtag MateBooktag Huaweitag D16