Obsługa informatyczna dla twojej firmy. Co możesz zyskać?

30-06-2017, 10:17

Zarówno założenie, jak i późniejsze utrzymanie własnego działu IT jest wysokim wydatkiem, szczególnie wtedy, gdy chodzi o mniejsze przedsiębiorstwa. Dzisiaj, gdy działalność wielu firm opiera się właśnie o internet, nie powinniśmy jednak rezygnować ze wsparcia specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Rozwiązaniem jest obsługa informatyczna świadczona jako outsourcing IT.

obsługa informatyczna

Pracownicy zajmujący się sprawami związanymi z IT nie są tani. Firma, która zdecyduje się na utworzenie takiego stanowiska pracy lub nawet całego działu, musi liczyć się ze sporymi wydatkami. W związku z tym coraz większym zainteresowaniem cieszy się obsługa outsourcingowa, która pozwala firmom na uzyskanie kompleksowego wsparcia w tym zakresie bez ponoszenia wysokich kosztów.

Czym dokładnie jest outsourcing informatyczny?

Outsourcing (skrót z ang. outside-resource-using) to, ogólnie rzecz biorąc, wybranie pomocy firm zewnętrznych w celu prowadzenia różnorodnych zadań. Wówczas przedsiębiorstwo korzystające z takich usług nie musi zajmować się konkretnymi czynnościami samodzielnie, co oznaczałoby zatrudnienie odpowiednich pracowników, ich szkolenia, zakup wyposażenia, a tym samym duże obciążenie finansowe.

Wobec tego poprzez outsourcing firma może obniżyć swoje koszty operacyjne, skoncentrować się przy tym na swoich kluczowych zadaniach, które pozwolą jej na uzyskanie sukcesu. To również większa elastyczność oraz szybsze korzyści w przypadku prowadzenia restrukturyzacji.

Gdy z kolei chodzi o outsourcing informatyczny, który zawierany jest najczęściej jako długoterminowa umowa powiązana z udostępnieniem zasobów ludzkich, mamy do czynienia ze wsparciem koncentrującym się właśnie na kwestiach IT. Świadczenie usługi może odbywać się zarówno bezpośrednio u klienta, jak i zdalnie, na przykład telefonicznie poprzez helpdesk.

 

W ramach outsourcingu informatycznego możemy korzystać z usług takich jak:

  • wdrożenia systemów informatycznych

  • zapewnienie bezpieczeństwa danych oraz infrastruktury

  • rozwijanie usług i infrastruktury

  • szkolenia dla pracowników

  • instalacja i konfiguracja oprogramowania

  • wsparcie przy eksploatacji oprogramowania

  • administracja siecią

  • wsparcie techniczne

  • profesjonalny serwis komputerowy

 

Oczywiście, to tylko przykładowe usługi, z których możemy korzystać w ramach outsourcingu IT. Klient ma możliwość samodzielnego wybrania tych obszarów, które chce zabezpieczyć poprzez skorzystanie z takiego wsparcia zewnętrznego.

Wobec tego outsourcing IT to doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą skupić swoje siły na kluczowej działalności firmy, natomiast jednocześnie zależy im na prawidłowym działaniu IT.

Do bliższego zapoznania się ze swoją ofertą w ramach outsourcingu IT zaprasza firma CMC ITCenter, która zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną przedsiębiorstw oraz dostarcza dedykowane oprogramowanie informatyczne.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag obsługa informatycznatag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. Executiumfot. Altumcodefot. CottonbroRSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: