Nowy Kindle Fire będzie miał większy ekran

04-11-2011, 10:53

Urządzenie z większym ekranem ma zainteresować bardziej wymagających użytkowników i otworzyć drogę do lepszego konkurowania z iPadem - donosi serwis Digitimes.

Według Digitimesa chińscy producenci już teraz zaczęli się przygotowywać do produkcji 8,9-calowych ekranów dla tabletu Kindle Fire. Wciąż będą one nieco mniejsze niż 9,7-calowe, które zastosowano w iPadzie 2.

Czytaj także: Kindle może wkrótce zadebiutować w Chinach

Tworzeniem wyświetlaczy mają zająć się dostawcy, którzy przygotowywali 7-calowy podzespół dla pierwszej wersji urządzenia. Na liście można znaleźć m.in. Chunghwa Picture Tubes (CPT) oraz LG Display (LGD). Jak zauważa Digitimes, wcześniej mówiło się o tym, że nowa wersja tabletu Amazona będzie wyposażona w ekran o przekątnej 10,1 cala.

Modele z większymi matrycami (9,7 oraz 10,1 cala) mogą zostać udostępnione w dalszej części 2012 roku. Firma prawdopodobnie będzie chciała powiększyć gamę dostępnych urządzeń, by zaoferować ciekawszą alternatywę dla iPada. Obecnie Kindle Fire dostępny jest w sklepach znacznie taniej niż tablet Apple'a, co bardzo pozytywnie wpływa na jego sprzedaż.

Warto przypomnieć, że według nieoficjalnych informacji, podawanych przez Business Insidera, zarząd kalifornijskiej korporacji na razie nieszczególnie boi się konkurencji Amazonu. Szefowie Apple'a mieli nawet stwierdzić, że Kindle Fire korzystnie wpływa na pozycję iPada, gdyż przyczynia się do większej fragmentacji rynku Androida.

Czytaj także: Apple: Kindle Fire poprawia sytuację iPada


Źródło: Digitimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag wyświetlaczetag tabletytag LGtag Kindle Firetag iPadtag iOstag ekranytag Appletag Amazon
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy