Nowe życie oprogramowania dla biznesu

25-09-2015, 15:51

By rozwiać wątpliwości dotyczące aspektów prawnych oraz omówić szereg korzyści biznesowych płynących z użytkowania oprogramowania z drugiej ręki, ReLicense AG organizuje I edycję Roadshow w Warszawie (13.10) i Katowicach (15.10).

Prowadząc biznes często szukamy optymalizacji kosztów w swojej firmie i rozważamy m.in.: wykorzystanie korzystnego cenowo oprogramowania z drugiej ręki. Dylematem mogą być procedury prawne związane z tym działaniem. Jednak warto przypomnieć, że używane oprogramowanie może podlegać procesowi dalszej odsprzedaży. Po kilku spektakularnych wyrokach nabycie oraz użytkowanie oprogramowania do celów biznesowych jest jak najbardziej zgodne z prawem.

Potwierdza to decyzja m.in.: Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (Syg. akt C-128/11) lub pisemne orzeczenie niemieckiego Federalnego Sądu Okręgowego. Otwiera to drogę zarówno dla dostawców, jak i firm zainteresowanych pozyskaniem używanego oprogramowania do swojej działalności.

W Roadshow udział wezmą przedstawiciele dostawcy oraz eksperci w zakresie prawa i zarządzania zasobami firmy. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli firm, którzy są zainteresowani optymalizacją kosztów, poprawą efektywności oraz poznaniu nowoczesnych trendów zarządzania finansami i zasobami IT w swojej firmie.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.