Nowe Sony PSP uruchomi gry bazujące na lokalizacji

01-03-2011, 18:32

Standardowe gry, które w każdym miejscu na Ziemi wyglądają tak samo, nie ekscytują już tak, jak kiedyś. Gracze są coraz bardziej wymagający.

Niedawno wspominaliśmy w Dzienniku Internautach o usłudze, która pozwala osadzić w oknie przeglądarki pełnoprawne gry 3D. Sony w swoim nowym urządzeniu skupia się za to na rozwijaniu już dostępnych standardów.

>>Czytaj także: Zbanowani użytkownicy PS 3 mogą teraz odblokować się sami

Sonda
Grasz na urządzeniu przenośnym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Pomysł wykorzystywania elementów z realnego świata jako fragmentów gry nie jest nowy. Dopiero jednak niedawny rozwój wszelkiej maści czujników, które wbudowywane są w urządzenia, pozwolił na rozkwit gier bazujących na lokalizacji (ang. location-based gaming). Pozycja gracza sprawdzana jest najczęściej z wykorzystaniem GPS bądź triangulacji sieci Wi-Fi.

Jak donosi Business Insider, nadchodzące PSP, które ma pojawić się jeszcze w tym roku, zostanie wyposażone w platformę lokacyjną Skyhook Wireless. Korzystając z różnego rodzaju czujników, ma ona pozwalać graczom bez dodatkowych utrudnień na uruchamianie gier bazujących na lokalizacji.

Choć standardowa konsola PlayStation 3 sprzedaje się świetnie, sporo kontrowersji wzbudza polityka walki z piractwem, jaką praktykuje Sony. Haker, który w sieci upublicznił część jailbreaka do konsoli, niedawno został schwytany przez policję, a producent urządzeń przejął jego prace związane z PlayStation.

Prawdopodobnie walka Sony z piratami nie ma zbyt dużego wpływu na sprzedaż, gdyż wie o nim wyłącznie ułamek użytkowników. A może to kwestia poparcia klientów dla walki z łamaniem praw autorskich?

>>Czytaj także: Sony Ericsson potwierdza "PlayStation Phone" (wideo)


Źródło: Business Insider
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031