Nowe mundury ułatwią zasilanie elektronicznych gadżetów

03-04-2012, 11:28

Żołnierze coraz częściej bazują na informacjach dostarczanych im przez elektroniczne urządzenia. Nowe mundury, które trafią do brytyjskich żołnierzy, mają zapewnić zasilanie nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach.

Nowe stroje przygotowywane są przez firmę, którą Centre for Defence Enterprise (CDE) wsparło kwotą 234 tysięcy funtów. Część sumy przeznaczona zostanie na kolejne optymalizacje związane z wagą munduru, a także szkolenia samych żołnierzy.

Czytaj także: LulzSec publikują informacje o kontach wojskowych

- Wbudowaliśmy w strój przewodzące prąd przędze, które umożliwiają zasilanie sprzętów w każdych warunkach - powiedział w rozmowie z BBC News Asha Thompson z Intelligent Textiles. - W przypadku standardowych kabli ich przerwanie może okazać się katastrofalne w skutkach dla żołnierzy.

Thompson zapewnia, że nowe mundury mogą dostarczać zasilanie do elektronicznych sprzętów również po tym, jak ubranie zostanie przecięte czy rozerwane. W takim przypadku specjalnie zaprojektowane przędze pozwalają na przesyłanie impulsów elektrycznych inną drogą, gdyż rozsiane są niemal na całej powierzchni nowoczesnego munduru.

Warto przypomnieć, że niedawno amerykański rząd informował o postępach związanych z przygotowywaniem własnych urządzeń opartych o Androida. Mundury, które wkrótce trafią do brytyjskich wojskowych, będą mogły awaryjnie zasilać tego typu sprzęty, wykorzystując do tego celu wbudowany akumulator. Jak zapewniają projektanci, rozwiązanie tego typu jest znacznie wygodniejsze niż wykorzystywanie osobnych baterii dla każdego z urządzeń.

Czytaj także: Informatorowi Wikileaks grozi dożywocie


Źródło: BBC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930