Nowe GG jesienią, teraz aktualizacja

05-05-2011, 21:54

Stabilność, przyjazna obsługa, stonowane kolory i zakończenie etapu beta – to kilka zmian wprowadzonych w nowej aktualizacji komunikatora Gadu-Gadu 10.5. Jesienią ma pojawić się zupełnie nowe GG.

- Wiemy, że wersje z ostatnich dwóch lat nie do końca spełniły oczekiwania użytkowników, były pamięciożerne, nieintuicyjne i przytłaczały funkcjami. Do końca tego roku chcemy to naprawić. Gadu-Gadu ma być lekkie, przystosowane do wielu systemów i przyjazne – mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu GG Network S.A., który od początku tego roku kieruje spółką.

Sonda
Z jakiego komunikatora lub z jakiej sieci korzystasz?
  • GG
  • Skype
  • Tlen
  • Windows Live Messenger
  • GTalk
  • Jabber
  • korzystam z innych komunikatorów/sieci
  • nie korzystam z komunikatorów
wyniki  komentarze

Według GG Network, w wersji GG 10.5 wprowadzono najpilniejsze poprawki związane z codziennym użytkowaniem komunikatora – dotyczą one zarówno wyglądu, łatwości obsługi, jak i stabilności oprogramowania.

>> Czytaj też: Cisco Jabber - współpraca na PC, Makach i smartfonach

Duże zmiany wprowadzono w wyglądzie i funkcjonalności okna rozmowy. W GG 10.5 usunięto boczny pasek zakładek, umożliwiono dopasowywanie rozmiaru, wyeksponowano podstawowe opcje przydatne podczas rozmów. Okno rozmowy ma być czytelniejsze i bardziej intuicyjne od poprzedniej wersji. Pojawiły się też nowe, wypukłe ikonki dostępności (popularne słoneczka, m.in.: dostępny, zaraz wracam, niedostępny). Zostały one dopasowane do różnych rozmiarów ikon w systemie Windows 7.

Odświeżone GG w wersji 10.5
fot. GG - Odświeżone GG w wersji 10.5
Użytkownicy nowej wersji komunikatora otrzymali ulepszoną edycję kontaktów, szybkie komentowanie opisów znajomych. Aby przyspieszyć działanie aplikacji, zrezygnowano z automatycznego pokazywania tzw. hoovera (okienko z danymi kontaktu) – pojawia się ono dopiero po kliknięciu. Poprawiono panel informacji z portalu gadu-gadu.pl – sekcja wiadomości jest bardziej przejrzysta, a po kliknięciu nań otwiera się obok komunikatora okno z najważniejszymi artykułami.

Obecny pakiet zmian w GG 10 jesteśmy winni użytkownikom na już, na teraz – mówi Jarek Rybus, PR manager Gadu-Gadu. – Jednocześnie pracujemy nad nową platformą GG, którą chcemy oddać internautom jesienią.

>> Czytaj też: Skype wkrótce z reklamami

Wersję stabilną GG 10.5 można pobierać bezpłatnie ze strony komunikator.gadu-gadu.pl Użytkownikom dotychczasowych wersji GG 10 komunikator zaktualizuje się automatycznie. W każdej chwili można sprawdzić zainstalowaną wersję, wybierając komendę „O programie” w menu komunikatora.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy