Nowa witryna gromadzi informacje o pobieranych plikach

18-12-2011, 14:32

Strona założona przez Surena Ter-Saakova umożliwia szybkie sprawdzenie, jakie pliki z sieci P2P pobieraliśmy w ostatnim czasie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pod adresem YouHaveDownloaded.com (ang. ty pobrałeś) znajdziemy listę plików pochodzących z sieci P2P, które pobierane były z naszego adresu IP. Jak ostrzegają eksperci, może to mieć wiele nieprzyjemnych następstw.

Czytaj także: Skype ujawnia dane o lokalizacji

Obecnie witryna posiada w bazie danych około 52.286.000 użytkowników i 110.800 torrentów składających się z 1.918.000 poszczególnych plików. Wszystkie te informacje są ogólnodostępne dzięki wbudowanej w usługę wyszukiwarce.

Po odwiedzeniu YouHaveDownloaded strona automatycznie prezentuje pliki pobierane ostatnio z naszego IP. Warto przy tym zauważyć, że nie analizuje ona danych ściąganych z wykorzystaniem dynamicznego adresu IP, który może się zmieniać i być stosowany do ukrywania działań online. Autorzy zapewniają również, że na serwerach nie są przechowywane żadne dane osobowe.

Choć usługa zbiera dane ogólnodostępne, ich prezentacja może przestraszyć niektórych użytkowników, którzy przekonani byli o anonimowości swoich działań. Warto przypomnieć, że choć niektórzy muzycy opowiadają się za legalizacją udostępniania utworów w sieciach P2P, łamanie praw autorskich wciąż dla wielu kończy się wyrokiem więzienia.

Czytaj także: 0,5 mln euro kary i więzienie za P2P


Następny artykuł » zamknij

Apple buduje mniejszego iPada?


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.