Apple buduje mniejszego iPada?

18-12-2011, 16:15

Korporacja z Cupertino może właśnie rozwijać mniejszego iPada z ekranem 7,85 cala, który byłby lepszym konkurentem dla tabletu Kindle Fire - poinformował serwis DigiTimes.

Według źródeł zbliżonych do dostawców podzespołów mniejsze ekrany ma wytworzyć LG Display oraz AU Optronics (AUO). Produkcja sprzętów ma się według DigiTimesa rozpocząć dopiero w drugim kwartale 2012 roku.

Czytaj także: Amazon sprzedaje ponad milion czytników w tydzień

- W 2011 roku sprzedaż tabletów zamknie się w około 60 miliona sztuk, w tym 70% pochodziło będzie od firmy Apple - poinformowały źródła serwisu. - Aby sprostać zapotrzebowaniu rynku, Apple prawdopodobnie udostępni kolejną generację iPada pod koniec pierwszego kwartału 2012 roku.

iPad z 7,85-calowym ekranem pozwoliłby korporacji z Cupertino lepiej konkurować z udostępnionym niedawno urządzeniem Kindle Fire. Amazon sprzedaje swój tablet za zaledwie 199 dolarów, co zachęciło wielu klientów z mniej zasobnymi portfelami. Również w okresie świątecznym tańsze sprzęty chętniej kupowane są jako prezenty.

Jak informowaliśmy wcześniej, według nieoficjalnych informacji już w lutym może się pojawić również iPad 3. Analitycy spekulowali nawet, że Apple może udostępnić kolejną wersję swojego tabletu jeszcze przed końcem roku, gdyż iPad 2 dostępny jest już od niemal 10 miesięcy.

Czytaj także: iPhone oraz Galaxy najpopularniejsze w święta


Źródło: DigiTimes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy