Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowa odsłona nadzoru rodzicielskiego na Facebooku: Co zyskują polscy rodzice i nastolatki

16-11-2023, 18:30

Meta wprowadziła poszerzone funkcje nadzoru rodzicielskiego, tym razem także na Facebooku. Te zmiany mają na celu nie tylko ochronę, ale i edukację młodych użytkowników oraz ich rodziców.

W skrócie

Meta, będąca właścicielem Facebooka, Instagrama, Messengera oraz WhatsAppa, wprowadziła nowe narzędzia dla nastolatków i ich opiekunów, poszerzając paletę istniejących już ponad 30 funkcji. Od teraz opcje Nadzoru rodzicielskiego są także dostępne na Facebooku. Nadzór rodzicielski na Messengerze zostanie natomiast poszerzony o nowe funkcje.

Centrum rodziny Nadzór na Facebooku i w Messengerze

Dlaczego to ważne

Bezpieczeństwo nastolatków w sieci to temat, który nieustannie wymaga uwagi. Nowe funkcje Meta, oferujące rodzicom większą kontrolę i wiedzę na temat aktywności swoich dzieci w mediach społecznościowych, to krok w stronę zapewnienia większego bezpieczeństwa i samopoczucia młodych użytkowników.

Szczegóły

  • Meta dodaje funkcje nadzoru rodzicielskiego na Facebooku, rozszerzając ofertę dostępną już na Instagramie i Messengerze.
  • Rodzice mają dostęp do informacji o czasie spędzonym przez dzieci na Facebooku oraz mogą ustawiać przerwy w korzystaniu z aplikacji.
  • Nadzór rodzicielski na Messengerze oferuje nowe opcje, takie jak możliwość ustawiania przerw w korzystaniu z komunikatora i przeglądanie kont zablokowanych przez nastolatka.
  • Narzędzia nadzoru oferują także dostęp do materiałów przygotowanych przez ekspertów, które mogą okazać się pomocne w rozmowie na temat odpowiedzialnego korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki.
  • Rodzice znajdą nowe narzędzia w zakładce Ustawienia w aplikacji>Nadzór.
  • Użytkownicy mogą korzystać z narzędzi na całym świecie, w tym w Polsce.

Co jeszcze warto wiedzieć

W promocję nowych narzędzi Meta zaangażowała się grupa polskich influencerów zajmujących się tematyką parentingową. W ramach kampanii edukacyjnej #MetaScreenSmart, twórcy tacy jak Justyna Szyc-Nagłowska, Maciej Lisowski i Anna Jaworska, opowiadają o swoich doświadczeniach z nowymi funkcjami i dzielą się poradami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych przez nastolatki.

Między wierszami

Podczas gdy nowe narzędzia Meta są cenne, to równie ważna jest świadomość rodziców i nastolatków o zagrożeniach w sieci. Narzędzia te mogą służyć jako punkt wyjścia do ważnych dyskusji na temat bezpieczeństwa online.

Podsumowując

Meta kontynuuje swoje starania, aby zapewnić bezpieczeństwo młodym użytkownikom na swoich platformach. Nowe narzędzia nadzoru rodzicielskiego oraz współpraca z polskimi influencerami to znaczące kroki w kierunku edukacji i zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa w sieci.

Nowe narzędzia Mety są krokiem w dobrym kierunku. Warto jednak zawsze pamiętać o tym, że kluczową rolę odgrywa tutaj edukacja i rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data