Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowa funkcja Instagrama - aplikacja ma rozpoznawać phishing

11-10-2019, 05:04

Wyłudzanie informacji jest wciąż popularnym sposobem uzyskiwania dostępu do kont sieci społecznościowych. Instagram wydał narzędzie, które pozwala użytkownikom szybko identyfikować oszustwa typu phishing. Popularna aplikacja wysyła wiadomości e-mail do użytkowników, ale nie wszystkie wiadomości e-mail rzekomo pochodzące z Instagrama są autentyczne.

Fałszywe wiadomości e-mail na Instagramie to duży problem dla sieci społecznościowej. Trudno zorientować się, które e-maile są prawdziwe, a które próbują nas oszukać, aby ujawnić dane osobowe. Niektóre wiadomości phishingowe mogą przechodzić przez słabsze filtry antyspamowe i wyglądają bardzo podobnie do prawdziwej oferty. Instagram podejmuje próbę walki z tym problemem. Otóż nowe narzędzie zamieszczone w aplikacji, ma na bieżąco weryfikować wszystkie wiadomości e-mail, które otrzymują użytkownicy.

-Heads up: Dzisiaj wprowadzamy nową funkcję, aby pomóc ludziom w identyfikacji e-maili phishingowych, które rzekomo pochodzą z Instagrama. Ta funkcja bezpieczeństwa konta (dostępna w Ustawieniach) pozwala każdemu sprawdzić, czy wiadomość e-mail, która twierdzi, że pochodzi z Instagrama, jest autentyczna - ujawnił Instagram w aktualizacji na Twitterze. Użytkownicy mogą szybko uzyskać dostęp do ustawień w aplikacji Instagram i sprawdzić, czy sieć społecznościowa wysłała im e-maile ze względów bezpieczeństwa lub w inny sposób. Jeśli otrzymany e-mail nie pojawia się w Ustawieniach Instagram, oznacza to próbę wyłudzenia informacji.

Świadomość możliwych prób phishingu nie wystarczy. Konieczne jest również zabezpieczenie konta za pomocą uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), wybranie silnego hasła i regularna zmiana haseł.

Źródło: Bitdefender


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *