Nokie z WP7 Mango w USA prawdopodobnie dopiero w 2012 roku

25-10-2011, 09:57

Fiński producent prawdopodobnie chce lepiej przygotować grunt pod nowe urządzenia na swoim najważniejszym rynku - uważa serwis AdAge.

O ile najwięksi producenci smartfonów zaprezentowali już swoje świąteczne modele, to Nokia prawdopodobnie nie pokusi się o udostępnienie nowych urządzeń z WP7 Mango w tym roku. Klienci ze Stanów Zjednoczonych wciąż jednak będą mogli wybierać między nowym iPhone'em 4S, Samsungiem Galaxy Nexus oraz Motorolą Droid RAZR.

Czytaj także: Windows Phone 7 ma już rok

Według AdAge Nokia zaprezentuje swój nowy smartfon działający pod kontrolą platformy Microsoftu na spotkaniu z serii Nokia World w Londynie, które odbędzie się jeszcze w tym tygodniu. O ile jednak w Europie możemy spotkać liczne akcje promocyjne nowych smartfonów fińskiego producenta, w przypadku Stanów Zjednoczonych niemal nic nie wskazuje na zbliżającą się premierę.

AdAge podaje również, że producent smartfonów dopiero szuka agencji na terenie San Francisco, która byłaby w stanie przeprowadzić kampanię reklamową Nokii pod hasłem "Amazing Everyday". W informacji prasowej korporacja tłumaczy, że hasło ma obrazować "ukryte w krajobrazie każdego dnia miliardy małych przygód", a nowe urządzenia z WP7 Mango mają ułatwić ich odnalezienie, a także dzielenie się nimi.

Z każdym miesiącem opóźnienia fiński producent ma jednak coraz trudniejsze zadanie w związku z walką o udziały w rynku. Według comScore ostatnie miesiące do sukces przede wszystkim Samsunga oraz Apple'a, które powiększyły swoje udziały kolejno o 52% i 19% zaledwie w rok.

Jak informowaliśmy niedawno, na razie Nokii udaje się przetrwać głównie dzięki urządzeniom starszej generacji, których era powoli dobiega jednak końca. Choć korporacja w ostatnim kwartale po raz kolejny odnotowała straty, były one niższe od oczekiwań analityków.

Czytaj także: Smartfony Nokii z platformą Microsoftu jeszcze w tym roku


Źródło: AdAge, comScore
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy