Aplikacje Androida na Windowsie - cel AMD

25-10-2011, 09:36

AMD chce wspierać uruchamianie wirtualnych aplikacji z systemu Android na komputerach i tabletach wyposażonych w jej układy. W tym celu producent procesorów zainwestował w firmę BlueStacks.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


AMD i BlueStacks nawiązały współpracę w celu optymalizacji oprogramowania BlueStacks App Player for Windows do pracy z tabletami i notebookami w technologii AMD VISION wyposażonymi w układy APU (łączące GPU i CPU) firmy AMD. Producent procesorów chce, aby ponad 200 tysięcy aplikacji dostępnych w Android Markecie mogło działać na praktycznie każdym wyposażonym w podzespoły firmy AMD urządzeniu, opartym o system Windows.

Czytaj: Windows podwoi udział w rynku smartfonów

Założycielem BlueStacks jest Rosen Sharma - przedsiębiorca, który założył już kilka firm, kupionych później przez liderów branży, takich jak Microsoft, Google, Citrix i McAfee. Rozwiązanie programistyczne BlueStacks zostało publicznie zaprezentowane w AMD’s Fusion Zone na konferencji Computex w Tajpej w 2011 roku.

- Inwestycja firmy AMD w BlueStacks pomoże nam stworzyć środowisko, w którym użytkownik będzie miał dostęp do ulubionych aplikacji niezależnie od platformy technologicznej - powiedział Rosen Sharma, komentując nowe porozumienie. - Praca z firmą AMD pozwala nam to robić szybciej, poprzez rozwijanie naszej sieci producentów sprzętu i sprzedawców detalicznych, by dotrzeć do szerokiego grona zwykłych użytkowników i przedsiębiorstw, które chcą uzyskać więcej z systemu Android.

Wersję alfa oprogramowania BlueStacks App Player dla systemu Windows 7 można pobrać ze strony BlueStacks.

Czytaj: Microsoft zarabia na połowie urządzeń z Androidem


Źródło: AMD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać














  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.