Nokia rezygnuje z nazwy Symbian

25-12-2011, 13:47

Fiński producent telefonów chce, by nowe Nokie nie były kojarzone z przestarzałą platformą.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Największy na świecie producent telefonów komórkowych poinformował na swoim blogu, że zapowiadane na luty 2012 roku wydanie Symbiana Belle będzie w istocie nosiło nazwę Nokia Belle.

Czytaj także: Informatyczni giganci zainteresowani nawigacją wewnątrz budynków

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami poprawka trafi do urządzeń oznaczonych jako: 701, 700, 603, N8, E7, E6, X7, C6-01, C7 oraz Oro. Początkowo Belle miało się pojawić już w ostatnim kwartale 2011 roku, jednak firma zdecydowała, że chce poświęcić na przygotowanie oprogramowania więcej czasu.

Jak zauważają analitycy, zmiana nazwy jest z pewnością próbą oderwania się Nokii od archaicznego wizerunku Symbiana. Choć nowe wydania platformy zostały istotnie odświeżone, użytkownicy - słysząc nazwę systemu - kojarzą ją raczej ze sprzętami dostępnymi na rynku już od wielu lat, które nie są realną konkurencją dla smartfonów z Androidem oraz iOS.

Choć Nokia zamierza rozwijać swoją starszą platformę jeszcze przez wiele lat i dostosowywać ją m.in. do dwurdzeniowych procesorów, obecnie przyszłość firmy zależy bez wątpienia od nowych sprzętów wyposażonych w system Windows Phone. Według ostatnich doniesień smartfony z serii Lumia nie cieszą się jednak zbyt dużą popularnością.

Czytaj także: Windows Phone 8 już w czerwcu?


Źródło: Nokia


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.