Nokaut: Majówkę coraz częściej spędzamy za granicą

30-04-2010, 21:57

Paryż, Barcelona, Alicante, Warszawa - te miasta cieszą się największym zainteresowaniem tuż przed majowym weekendem, wynika z danych porównywarki hoteli prowadzonej w ramach serwisu Nokaut.pl. Jak się okazuje, Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy w tym okresie. Na tydzień przed majówką liczba wyszukań i rezerwacji hoteli w miastach za granicą wzrosła trzykrotnie.

Długi, majowy weekend to jeden z najbardziej lubianych terminów urlopowych wyjazdów. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na wypoczynek właśnie w tym czasie. Coraz częściej również odchodzimy od wyjazdów organizowanych przez biura podróży na rzecz tych samodzielnie zaplanowanych, a przy ich planowaniu pomocne mogą być serwisy internetowe umożliwiające porównanie ofert hoteli oraz ich rezerwację.

Nokaut.pl, który dysponuje porównywarką hoteli, przygotował zestawienie najpopularniejszych miast w Polsce i za granicą rozważanych jako cel majowego wyjazdu przez użytkowników tego serwisu.

>> Czytaj też: Lato internautów - aktywnie i w plenerze

Liczba wyszukań zagranicznych miast noclegowych na hotele.nokaut.pl
fot. - Liczba wyszukań zagranicznych miast noclegowych na hotele.nokaut.pl
Planując wyjazd zagraniczny, najwięcej osób decyduje się na spędzenie weekendu majowego w Paryżu - to 5,9 % wszystkich wyszukań. Następnymi pod względem popularności są: Barcelona (4,4%), Alicante (2,9%) oraz Londyn (2,8%).

Większość Polaków decydujących się na majówkę za granicą wybiera kraje, w których na początku maja jest już ciepło. Dlatego ponad 10% podróżnych decyduje się na wypoczynek we Włoszech, w szczególności w Mediolanie, Wenecji, Bolonii oraz Pizie. Druga w kolejności jest Hiszpania 8,5% - tu do najpopularniejszych miast należą Barcelona, Alicante i Madryt.

- Długi weekend majowy staje się stałym punktem w urlopowym kalendarzu Polaków. W porównaniu z tygodniem poprzedzającym weekend majowy można odnotować blisko 3 razy więcej wyszukań i rezerwacji hoteli w miastach za granicą. Wzmożone zainteresowanie tym terminem można było zaobserwować już od lutego, co oznacza, że Polacy planują swój wyjazd dużo wcześniej, aby nie przepłacać, decydując się na wyjazd w ostatniej chwili- mówi Tomasz Maj, dyrektor e-commerce w Nokaut.pl.

Liczba wyszukań polskich miast noclegowych na hotele.nokaut.pl
fot. - Liczba wyszukań polskich miast noclegowych na hotele.nokaut.pl
W Polsce na pierwszym miejscu pod względem liczby wyszukań w okresie weekendu majowego znalazła się Warszawa (25% wyszukań ogółem). Drugim pod względem popularności miastem jest Kraków z 16% wyszukań, a na trzecim miejscu uplasowało się Zakopane (10%).


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy