NK uczy dzieci bezpiecznych zachowań w internecie

18-10-2011, 19:59

Już ponad dwa lata trwają prace portalu nk.pl nad poprawą bezpieczeństwa dzieci w internecie. Poza zmianami w serwisie, ważną częścią działań jest interakcja z najmłodszymi, propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie i zachęcanie dzieci do zaangażowania. Służy do tego m.in. profil Sekuriona i Protekty w NK.

Sekurion i Protekta to superbohaterowie NK, którzy uczą dzieci bezpiecznych zachowań w sieci. Ich profil jest miejscem, w którym najmłodsi mogą uzyskać informacje o zagrożeniach w internecie, sposobach obrony przed nimi, zadać pytanie i uzyskać odpowiedź zarówno od przedstawicieli NK, jak i innych członków społeczności.

Superbohaterowie NK
fot. - Superbohaterowie NK
 - Profil Sekuriona i Protekty zainteresował dziesiątki tysięcy użytkowników. Najbardziej cieszy nas aktywność młodych internautów, którzy nie tylko biorą udział w konkursach wiedzy, ale i tworzą żywą, dynamiczną społeczność. Wśród nadsyłanych pytań wiele wykraczało poza tematykę bezpieczeństwa w sieci. Czasem dzieci szukały pomocy w bardzo trudnych sprawach szkolnych i rodzinnych, w takiej sytuacji przekazywaliśmy im kontakt do współpracujących z nami fundacji - mówi Joanna Gajewska, rzecznik NK.

Czytaj też: Co robią dzieci w internecie?

Dialog przedstawicieli portalu z dziećmi i młodzieżą ma miejsce również poza internetem. Od 2010 roku NK uczestniczy w programie Klikaj z Głową wraz z Fundacją Kidprotect.pl. Jak dotąd, odbyło się ponad 50 spotkań z młodzieżą gimnazjalną. Podczas takich wykładów przeszkolono już 20 tys. młodych ludzi z 25 miast.

- Zapotrzebowanie na takie spotkania jest bardzo duże, a dzieci i młodzież są bardzo zainteresowane tematem. Rozmawiamy z nowymi partnerami, którzy mogliby wesprzeć Klikaj z Głową merytorycznie, tak by spotkania były jeszcze ciekawsze i pożyteczniejsze dla najmłodszych. Projekt będzie rozwijany, co oznacza większą częstotliwość spotkań, kolejne odwiedzane miasta, a także wykłady dla dzieci uczących się w szkołach podstawowych - dodaje Gajewska.

Więcej informacji na stronie: nk.pl/sekurion_i_protekta


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930